Політика Світ

У Франківську виборців задобрюють прасками, флешками та солодощами, – ОПОРА

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 23 весресня перед франківцями відзвітувала Громадянська мережа ОПОРА. Про результати моніторингу передвиборчих процесів розповів Іван Маруняк – координатор мережі в Івано-Франківській області.

Печать

Помітно активними в плані політичної агітації в області до початку рєстрації були: партія “Воля”, ВО “Батьківщина” та “Об’єднання “Самопоміч”. Щоб привернути увагу виборців, партії дарують подарунки та надають безкоштовні послуги. Наприклад, ВО “Сводоба” на одній з вуличних акцій розіграла сертифікат від одного з супермаркетів на суму 150 грн., а УКРОП провів розіграш флешкок, прасок та солодощів.

Безкоштовні послуги у вигляді юридичних консультацій франківчанам надає “Об’єднання “Самопоміч”. Про це інформують з афіш, які можна зустріти у громадському транспорті.

“Такі дії не порушують закон, поки партія не є зареєстрована, але після реєстрації проводити агітацію через надання виборцям грошей чи товарів суворо заборонено, – каже Іван Маруняк. Крім того, потрібно нагадати політичним силам, що й рекламу слід розміщувати в відведених для цього місцях, адже вже звично розміщені афіші з політичною рекламою на електроопорах, парканах, електрощитах порушують правила благоустрою”.

ОПОРА нагадує, що закон не робить винятків ні щодо незначної кількості наданих виборцям товарів чи послуг, ні щодо того, наскільки давно проводяться заходи з наданням безкоштовно або на пільгових умовах послуг чи товарів. Виняток становить тільки брендована символікою партії продукція, за умови, що вартість такої продукції не перевищує 5% розміру мінімальної заробітної плати.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.