Політика Світ Фото

Суд таки скасував рішення облради про заборону “Опозиційного блоку” (ФОТО, ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

У четвер, 13 серпня, Івано-Франківський окружний адміністративний суд частково задоволив позов «Опозиційного блоку» проти Івано-Франківської обласної ради. Суддя Віктор Гундяк зачитаною постановою частково скасував рішення Івано-Франківської облради від 17 квітня 2015 року «Про заборону легалізації та діяльності КПУ, ПР, Опозиційного блоку та Партії розвитку на території Івано-Франківської області», а саме частину, що стосується «Опоблоку».

До теми. «Опозиційний блок» називає Івано-Франківську облраду сепаратистами та вимагає її розпуску

IMG_3458
Інтереси «Опозиційний блоку» захищав юрист з Києва, Максим Макушинський

Ще 17 квітня на звернення «Правого сектору» депутати облради проголосували за заборону в області осередку «Опозиційного блоку». Саме реєстрація «Опоблоку» стала причиною смітникової люстрації начальника обласної юстиції Василя Кавацюка. Тоді Володимир Ковальчук, депутат облради і заступник начальника юстиції, переконував, реєстрацію проводить державна реєстраційна служба, а скасовує суд. А рішення обласної ради, казав, юридично неправильне і незаконне.

До теми. «Опозиційний блок» заявляє, що їм погрожує УПА

Основним аргументом представника позивача було те, що «облрада своїм рішенням перейняла на себе функцію судової гілки», також пояснив, що таке рішення суперечить низці міжнародних норм і законодавчих актів.

IMG_3460
Інтереси облради захищав Ігор Дейдей (справа), начальник відділу правового та кадрового забезпечення виконавчого апарату Івано-Франківської обласної ради

Представник відповідача натомість сказав, що ці політсили мають пряме відношення до антиукраїнської та сепаратистської діяльності. Прийнявши таке рішення, додав, облрада брала до уваги закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Сьогоднішня постанова суду частково скасувала рішення облради – йдеться про його частину щодо «заборони на території Івано-Франківської області діяльності та зняття з реєстрації в області політичної партії «Опозиційний блок». Скасувати інші частини рішення облради суд відмовив.

IMG_3456

Окрім того, з «Опоблоку» стягнуть 97 грн. 44 коп. судових витрат.

До теми. Як облрада «Опоблок» забороняла

Оскаржити рішення облрада може, подавши відповідну апеляцію до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський адміністративний у десятиденний термін з дня отримання сторонами копій постанови, тобто 18 серпня, коли буде готовий повний текст документу.

IMG_3457

IMG_3461

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.