Політика

США ввели санкції проти Коломойського та його родини – за “значну корупцію”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
США публічно визнали олігарха Ігоря Коломойського причетним до корупції та ввели обмежувальні заходи проти нього і його родини.

Про це йдеться у заяві Держсекретаря США Ентоні Блінкена, опублікованій на сайті Держдепу, пише НВ.

Сьогодні я оголошую про публічне визнання олігарха та колишнього українського чиновника Ігоря Коломойського причетним до значної корупції, — йдеться у заяві Блінкена.

За даними США, Коломойський, перебуваючи на посаді голови Дніпропетровської ОДА з 2014 по 2015 рік, був причетний до корупційних дій, «що підривали верховенство права та віру української громадськості в демократичні інститути та громадські процеси свого уряду».

Йдеться про використання свого політичного впливу та влади для отримання особистої вигоди.

Хоча це звинувачення базується на діях за його перебування на посаді, я також хочу висловити занепокоєння поточними та постійними зусиллями Коломойського щодо підриву демократичних процесів та інституцій в Україні, які становлять серйозну загрозу для її майбутнього, — зазначив Блінкен.

Визнання зроблене відповідно до Закону про Державний департамент, іноземні операції та відповідні програми.

Окрім Ігоря Коломойського, заява стосується найближчих членів його родини: дружини Ірини Коломойської, дочки Анжеліки та сина Григорія.

“Ця заява робить Ігоря Коломойського та членів його сім’ї неприйнятними для в’їзду до США”, — йдеться у повідомленні.

Це призначення підтверджує прагнення США підтримувати політичні, економічні реформи та реформи сектору юстиції, які є ключовими для євроатлантичного шляху України. США продовжують підтримувати всіх українців, чия робота рухає реформи вперед. Департамент і надалі використовуватиме такі органи влади для сприяння підзвітності корумпованих суб’єктів у цьому регіоні та в усьому світі, — підсумовано у заяві.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні