Політика

Разом з Європою. Українська Галицька Партія закликає відмовитись від святкування Дня перемоги

Google+PinterestLinkedInTumblr

У побудові європейської України однаково важливим є створення єдиного законодаства, єдиного освітнього й культурного простору та життя за єдиним календарем, вважають в Українській Галицькій Партії. І мова йде не тільки про релігійні свята. Наближається 8 травня — день капітуляції нацистської Німеччини, який разом із 9 травня визнано Міжнародними днями пам’яті та примирення. Крім того, 9 травня — День Європи. Саме так, на думку партійців, мають відзначати ці дати українці — спільно з усіма європейцями.

УГП

Лист з вимогою відмовитись від святкування Дня перемоги 9 травня Українська Галицька Партія направила Президенту України та Кабінету Міністрів України. Також активісти звертаються до всіх громадян не відзначати це «свято». Нижче подаємо текст заяви Українського Галицької Партії з цього приводу:

«Третій рік Україна переживає жахіття війни, спровокованої російською агресією. Протягом всієї історії у війнах безглуздо гинули мільйони людей. Святкувати день перемоги можуть лише імперії, для яких життя їх підданих нічого не вартує.

Неможливо будувати сучасну Україну, не позбувшись кривавих примар радянської ідеології. Сьогодні ми творимо країну, де шанують людську гідність, а людське життя є найвищою цінністю, дарованою Богом.

Українська Галицька партія вимагає від Уряду та Президента скасувати в Україні святкування так званого Дня перемоги 9 травня. І це не наша примха. Це вимога галичан, закатованих у тюрмі на Лонцького, це вимога мільйонів наших співвітчизників, які в післявоєнний час загинули від рук «визволителів» чи навіки залишились у землі Сибіру. Процес декомунізації неможливо завершити без переосмислення свят, які роз’їдають українську ментальність.

8 травня світова спільнота вшановує День пам’яті та примирення. Адже жертви Другої світової війни закликають нас до миру, а не до нових «перемог» через смерть мільйонів.

Цьогоріч 8 травня співпадає з гарним українським святом — Днем Матері. Це символізм, який змушує нас задуматись над тим, чи будуть матері українських хлопців, які загинули на Донбасі, коли-небудь святкувати день перемоги? У війнах не буває переможців.

Відповідно до Указу Президента, з 2015 року 8 травня в Україні відзначається День пам’яті та примирення. З 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 та 9 травня Днями пам’яті та примирення. Водночас день перемоги є одним із центральних свят імперіалістичної ідеології Кремля, і Україна повинна відмовитись від його відзначення.

Ми звертаємось до всіх українців відмовитись від святкувань. У цій жахливій війні ми втратили понад 13 мільйонів співвітчизників. Продовжуємо втрачати найкращих синів на Донбасі у новітній війні. Вшануймо їх! Запалимо свічку пам’яті в цей день. Для агресора — день перемоги. Для нас — день пам’яті і скорботи».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.