Політика

Путін може закінчити, як Каддафі, – Європейська преса

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Газети Європи у вівторок, 22 липня коментують розслідування трагедії Boeing 777. Оглядачі вимагають жорстких санкцій проти Росії та пишуть, що Путін – “заручник власної брехні” про збитий літак, пише DW.

преса
Консервативна британська газета Times вважає, що російський президент Володимир Путін після катастрофи малайзійського літака припертий до стіни:
“Можна аргументувати, що заганяти його в кут нині небезпечно, але він уже там. Його симпатики в Росії цього, ймовірно, не знають, але чоловік, якому вони приписують відбудову Росії з руїн 90-х років, нині може стати таким самим лузером історії, як полковник Муамар аль-Каддафі, без якого не відбулося б вибуху літака PanAm 103 над Локербі (теракт, у результаті якого 21 грудня 1988 року поблизу шотландського міста Локербі розбився американський літак Boeing-747 із 270 пасажирами на борту – Ред.). Президент Росії ще міг би вибратися з цього кута, але тільки якщо чільні європейські політики під керівництвом Анґели Меркель дадуть йому зрозуміти, що в нього немає вибору”.

“Путін – заручник власної брехні”

Французьке видання Le Monde коментує позицію Росії щодо збиття літака МН17:

“Російський президент міг у ці дні показати хороший приклад відповідальних дій та частково покращити імідж своєї країни. Однак він пропустив цю можливість. Навіть при тому, що досі точно невідомо, звідки взялася ракета, яка збила літак МН17 “Малайзійських авіаліній”, Москва могла скористатися своїм впливом на проросійських сепаратистів, щоб полегшити розслідування на місці катастрофи у Східній Україні. Але Росія цього не зробила. Насправді Путін – заручник власної брехні. Він міцно тримається за казочку про невтручання Москви в сепаратистське повстання у Східній Україні. Через це він урешті-решт, скоріше за все, виявиться вигнанцем на міжнародній арені”.

Нідерландська газета De Telegraaf емоційно критикує затягування міжнародного розслідування падіння Boeing 777:

“На, либонь, найбільшому місці злочину у світі нехтують усіма правилами проведення розслідування. Пошук істини цілеспрямовано саботується. Той, хто цьому посприяв, – а саме це зробив Путін, – має що приховувати і таким чином бере на себе тяжку підозру. Європа не вартує щербатої копійки, якщо якнайжорсткіше не закличе Путіна до порядку. Тому ЄС мусить запровадити особливо жорсткі санкції проти Росії та мільярдерів, які так довго підтримують Путіна. Дайте кремлівській банді відчути гнів родин загиблих!”

Санкції болючіше вдарять по Росії, ніж по ЄС

Ще одне нідерландське видання de Volkskrant аналізує, хто більше постраждає від жорстких санкцій проти Росії:

“Якщо ЄС справді посилить санкції заходами проти цілих секторів економіки, наприклад, у сфері фінансових послуг чи технологій, то це матиме більші наслідки для однобічної та непродуктивної російської сировинної промисловості, ніж для європейців. (…) Згубний путінський курс етнонаціоналізму та закордонну пригоду (конфлікт у Східній Україні – Ред.) можна зупинити, тільки якщо його “європейські партнери” дадуть зрозуміти, що вони цього не толерують. У тому числі і в інтересах майбутнього самої Росії. Іншої можливості не існує: путінську силу можна приборкати тільки ефективною силою у відповідь”.

Швейцарське видання Neue Zürcher Zeitung теж коментує санкції Заходу проти Росії:

“Протягом останніх тижнів на Росію накладають санкції США та ЄС за анексію Криму, яка є порушенням міжнародного права, та відкриту підтримку сепаратистів у Східній Україні. Після збиття малайзійського літака треба виходити з того, що санкції буде посилено. Бундесрат (Швейцарії – Ред.) зі свого боку наприкінці березня вирішив поки що не накладати жодних санкцій. Аби Швейцарія, яка головує нині в ОБСЄ, могла виступати нейтральною стороною для обох сторін. Утім, якщо ЄС та США “закручуватимуть гайки”, то й на цю державу (Швейцарію – Ред.) зросте тиск, щоб виступати солідарно”.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.