Політика

Про обстріли Авдіївки та бізнес на крові

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Загострення бойових дій у Авдіївці вкотре нагадало про те, що Росія у війні з Україною не дотримується жодних домовленостей. Зараз люди жваво обговорюють можливі причини конфлікту, який забрав життя сімох українських бійців, і часто цю тему пов’язують із нещодавною блокадою торгівлі із бойовиками.

«Всі негласно знають, що це Росія віддала наказ обстрілювати Авдіївку, але ми до цього часу це не визнали. Офіційних документів про це нема. Але потрібно визнати, що саме Росія винна в агресії і вбивствах на сході Україні», – таку позицію вже тривалий час озвучує заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.

«На події на сході у першу чергу повинні реагувати Збройні сили України, Петро Порошенко та уряд», – переконана Оксана Сироїд.

Позиція партії «Самопоміч» щодо ситуації на сході однозначна – визнати, що це війна. І не підтримувати з окупованими територіями жодні торгівельні відносини. Але проти такої позиції навіть Служба безпеки України – на офіційному сайті заявляють, що: «деякі політики, прикриваючись патріотичними гаслами «зупинки торгівлі з окупантами», яка нібито «кришується» СБУ, пропагуючи введення режиму «економічної блокади», організували блокування руху залізничного транспорту до та з окремих районів Донецької та Луганської областей».

Проте чому Україна досі веде бізнес із терористами?

«Три роки, живучи в умовах війни, українська влада не зробила нічого, щоб убезпечити українців від енергетичної залежності від Росії. Чому ми досі залежимо від вугілля з окупованих територій? Люди, які у цьому розбираються, знають, що нам потрібно 30% вугілля антрацитної групи і 70% вугілля газової групи, – заявила Оксана Сироїд у ефірі телеканалу 24. – Вугілля газової групи видобувається в тому числі і на шахтах львівсько-волинського вугільного басейну. Але ДТЕК, який приватизував три електростанції на заході України, – Бурштинську, Ладижинську та Добротвірську – не купує вугілля газової групи у шахт на заході, а завозить з окупованих територій. І закуповує його не за ціною 1100 гривень, а у шахтах на сході за 1700 гривень. А різницю кладе собі до кишені. Це просто бізнес на крові».

«Поки гинуть українські солдати, «Укрзалізниця», виявляється, підвозить патрони російським військовим. Зброя доставляється нашою залізницею. А утримують «Укрзалізницю» з податків українців», – додає Сироїд.

Тим часом на Донбасі триває блокада торгівлі з окупантами. До неї долучилися не лише політики, а й ветерани АТО та місцеві мешканці.

«Це виключно громадянська акція ветеранів війни, – коментує ситуацію начальник штабу блокади Анатолій Виногородський. – Наші вимоги – звільнити полонених, визнати територію, окуповану Російською Федерацією, окупованою територією. Сьогодні відбувається моральне неподобство: надано 97 тисяч дозволів на переміщення оптових вантажів по залізній дорозі на окуповані землі. Виходить, що одні воюють, а інші співпрацюють з окупаційною владою. Тому ми організовуємо блокаду. Грошей тут нема. Гроші всі йдуть панам Порошенкові й Ахметову».

Найактивнішим учасником блокади та її ініціатором є народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Семен Семенченко. Саме на його адресу найчастіше звучать закиди щодо піару на темі блокади.

«Це не питання: приїжджайте, ставайте поруч – не з депутатами, а поруч з нами, перекривайте дороги – давайте разом зупинимо це неподобство», – каже Анатолій Виногородський.

Окрім зупинення торгівельної співпраці з окупованими територіями,  фракція «Самопоміч» у ВРУ вимагає юридичного визнання війни – що Росія напала на Україну. Влада РФ не визнає присутності своїх військ на території України. Навіть після того, як російські війська відступлять, платити за відновлення інфраструктури доведеться Україні.

«Виявиться, що всі видатки – відповідальність України. І ці суми будуть виплачувати покоління, – переконана заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд. – А Росія ніколи не зможе бути притягнута до відповідальності за ці злочини, бо немає юридичних документів. Тому ми мусимо визнати війну війною».

Про важливість визнати бойові дії на Сході війною заявляє і керівник Івано-Франківського обласного осередку партії «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Виноградник.

«Ми боїмося назвати речі своїми іменами. І це стосується не тільки війни. В офіційних документах слово «окупант» не вживається. Для цього є нове спеціально придумане поняття –  ефективний контроль сусідньої держави, – каже Тарас Виноградник. – На державному рівні відбулася підміна понять».

На думку політика, сьогодні визнання війни на сході вимагає лише «Самопоміч». Крім того, прокоментував закиди щодо піару партії на темі війни. За його словами, він разом з колегами-депутатами регулярно допомагає атовцям та волонтерським організаціям. І це позиція людська, яка не має відношення до піару й порожніх слів.

Зокрема, будівельна фірма очільника обласної «Самопомочі» передала 172 квартири для військовослужбовців. Йдеться про будівлі на вулиці Національної Гвардії в Івано-Франківську.

«Військовослужбовцям Міністерства оборони України, які перебувають на квартирному обліку в Івано-Франківську, будівельна компанію «Арсенал Сіті» передала 172 квартири загальною площею 12563 м², – говорить Тарас Виноградник. – Далі вже Міністерство оборони розподілило квартири між військовослужбовцями, які перебували на квартирному обліку».

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні