Політика

Паспорти, чіткі розміри, примусовий демонтаж: у Франківську будуть нові вимоги до вивісок

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську будуть нові правила розміщення вивісок.

vyvi (3)

У середу, 7 грудня, у міськвиконкомі Івано-Франківської міської ради пройшли громадські слухання щодо проекту рішення “Про Порядок розміщення вивісок”.

На слухання прийшли здебільшого журналісти та представники платформи “Тепле місто”, котрі брали участь у формуванні документу.

Нові правила розміщення вивісок презентувала заступник директора департаменту містобудування Світлана Лосюк.

За інформацією економічного департаменту, сьогодні в місті працює понад 2,5 тис підприємств, закладів харчування, торгових точок. В той же час архітектурний департамент видав з 2011 року видав тільки 346 паспортів на вивіски. З початку роботи Муніципальної інспекції з благоустрою за самовільне встановлення вивісок складено 51 адмінпротокол за порушення правил розміщення вивісок.

Першим кроком до наведення ладу з вивісками в місті має стати прийняття нового порядку їх розміщення.

Зокрема, в документі чітко прописані вимоги до розміщення, розмірів вивісок, їх види та вимоги до освітлення, технічного та інформаційного наповнення та процедура демонтажу.

“Дієюче положення регламентує вивіски лише на пам’ятках архітектури. Бачимо, що нові будинки сьогодні дуже швидко захаращуються і неправильно встановленими вивісками, і рекламою, спотворюючи новенькі фасади. Тому прийняли рішення ввести паспортизацію всіх вивісок”, – каже Лосюк.

Також серед нововведень розміщення не вище першого поверху, однакові розміри, стиль та матеріали виконання всіх вивісок на фасаді будинку, якщо у ньому кілька власників чи користувачів,  площа вивіски не більше 3 кв.м.

Паспорти на вивіски погоджуватимуться у власників будівлі, архітектурному департаменті та у відділі охорони культурної спадщини. Перевірятиме наявність паспортів та проводитиме демонтаж самовільно встановлених Муніципальна інспекція з благоустрою.

Детальніше з документом можна ознайомитися тут.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні