Політика

Партійні прапори як символ незалежності

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого понеділка та вівторка Україна мала два повноцінних святкових дні, в які відзначала День Прапора та дев’ятнадцяту річницю незалежності України. Попри те, що і погода була гарною і дні – святкові, звичайних мешканців на урочистостях було не так багато. Більшість складалася з чиновників, депутатів або представників тих чи інших політичних сил.

На урочистому піднятті прапора людей було небагато. Прапор підняли голова міста Віктор Анушкевичус, голова ОДА Михайло Вишиванюк, голова облради Ігор Олійник, голова Братства ОУН-УПА Карпатського краю Фотій Володимирський, народний депутат першого скликання Дмитро Захарук і народний депутат другого скликання Степан Волковецький. Після цього майже кожен із них сказав кілька слів.

Ігор Олійник зазначив, що хотів би, щоб усе на площі було в синьо-жовтих прапорах. «Але, як бачите, от є «Фінанси і кредит» та інші, які не поставили сьогодні синьо-жовтих прапорів», – дорік­нув голова облради. І закликав всіх зробити так, щоби Прикарпаття й Івано-Франківськ були в національних кольорах.

Про синьо-жовті кольори іванофранківці, звісно, не забули. Проте, і про партійні теж. Адже вже 24 серпня на площі людей було більше. Відтак, усім їм треба було знати, які партії шанують незалежність. Тому свої партійні стяги на віче винесли: «Громадянська позиція», Рух, УРП «Собор», «Народний союз «Наша Україна», Партія Регіонів, «Батьківщина» та «Оновлення країни». А рекордну кількість прапорів продемонстрували «Свобода» та УНП. Одні партії роздавали буклети чи газети, інші представили «десять облич», які балотуватимуться від їхньої політичної партії.

Віче тривало годину. Час від часу хтось дорікав Президентові України, а хтось нарікав і на місцевих депутатів. Зокрема, свободівець Олександр Сич нагадав про те, що 64 депутати облради не спромоглися прийти та засудити «харківську угоду». Згадав про те, що «Україна в небезпеці» і вчергове повторив: «Ворог настільки сильний, наскільки ми слабкі».

Та найяскравішою промовою цього разу вирізнився народний депутат Роман Ткач. Він запевнив іванофранківців – ще нічого не втрачено. «Подивіться, скільки тут юнаків, які з гордістю тримають прапори. Хіба ми маємо право їм казати, що все втрачено? – емоційно сказав Ткач. – А згадайте тих, хто йшов в ліс, коли здавалося, що вже нічого немає, брав шмайсер і казав: «Поки я, доти Україна». Нічого не втрачено». Так, народний депутат нагадав усім про вибори і закликав обирати своїх війтів і депутатів, щоб вони робили ту Україну, якої ми хочемо, і питати з них про це.

Наостанок говорив Іван Галаса, голова міської організації «Українська народна молодь». Він запевнив усіх, що молодь росте, йде до влади і що скоро вона усіх замінить. «Ми замінимо іншими поглядами та іншими думками, і збудуємо справжню міцну Україну», – наголосив Галаса.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.