Політика

Папа Римський звернувся до путіна та Зеленського і закликав до мирних переговорів

Google+PinterestLinkedInTumblr

Папа Римський Франциск у недільній проповіді звернувся до російського диктатора путіна та українського президента Володимира Зеленського. Як передає Vatican News, Папа закликав путіна «спинити спіраль насилля та смерті» в Україні. Зеленського він попросив бути відкритим для «серйозних пропозицій щодо миру», повідомляє НВ.

Папа Римський звернувся до Путіна та Зеленського новини Прикарпаття

Мій заклик насамперед звернений до президента Російської Федерації, благаючи його зупинити, також і з любові до свого народу, цю спіраль насильства та смерті. З іншого боку, засмучений величезними стражданнями українського населення внаслідок зазнаної агресії, скеровую такий же сповнений довіри заклик до президента України бути відкритим на серйозні мирні пропозиції, — сказав понтифік.

Папа заявив, що переговори не повинні нав’язуватися силою. А ухвалені рішення, на його думку, мають бути справедливими та стабільними й відповідати принципу суверенітету та територіальної цілісності.

Читайте: Папа Франциск хоче відвідати спершу Москву, а потім Київ

Скільки крові ще повинно пролитися, щоби ми зрозуміли, що війна ніколи не є вирішенням, а лише знищенням? … Повторюю заклик, аби негайно досягнути припинення вогню. Нехай замовкне зброя та шукаймо умови для того, щоби розпочати переговори, здатні привести до рішень, які не нав’язані силою, а є узгодженими, справедливими та стабільними. Такими вони будуть, якщо ґрунтуватимуться на пошані до священної цінності людського життя, а також до суверенітету та територіальної цілісності кожної країни, — сказав Франциск.

Папа також звернувся до усіх активних діячів міжнародного життя та політичних лідерів країн з проханням зробити все, що в їхніх силах, щоби покласти край війні.

Нехай же після семи місяців бойових дій будуть введені в дію всі дипломатичні засоби, навіть ті, які, можливо, не застосовувалися досі, щоби покласти край цій величезній трагедії. Війна сама у собі є помилкою та жахіттям, — заявив він.

Крім того, папа Франциск висловив стурбованість загостренням війни в Україні.

Він засудив анексію росією українських територій та ядерну ескалацію.

Я рішуче засуджую серйозну ситуацію, що останніми днями створилася через чергові дії, суперечні з принципами міжнародного права. Вона насправді посилює загрозу ядерної ескалації, аж до побоювання неконтрольованих і катастрофічних наслідків на світовому рівні, — сказав Папа.

Він також висловив слова співчуття з приводу численних жертв війни Росії проти України, серед яких чимало дітей.

Мене глибоко мучать ріки крові та сліз пролиті протягом цих місяців. Я засмучений тисячами жертв, особливо, серед дітей, і великими руйнуваннями, що залишили без домівок багатьох людей і сімей, несучи загрозу холоду та голоду на великих територіях. Певні вчинки ніколи не можна виправдати Ніколи. Це жахливо, що світ вивчає географію України через такі назви як Буча, Ірпінь, Маріуполь, Ізюм, Запоріжжя та інші місцевості, що стали місцями невимовних страждань та страху. Що вже й говорити про той факт, що світ знову стоїть перед ядерною загрозою? Це абсурд, — заявив Папа.

Нагадаємо, за час повномасштабного вторгнення рф в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.