Політика

ОПОРА: У Бурштинській об’єданій громаді виборів не буде

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Згідно з постановами ЦВК у 159 новостворених об’єднаних громадах на території України 25 жовтня відбудуться вибори до рад місцевих громад. У Івано-Франківській області ЦВК оголосило вибори до рад трьох об’єднаних сільських громад: Верхнянської (Калуський район), Печеніжинської (Коломийський район) та Старобогородчанської сільської об’єднаної територіальної громади (Богородчанський район). Про Бурштинську міську об’єднану територіальну громаду, яка створилася однією з перших на Прикарпатті, у постанові не згадано.

vybory

Міський голова Бурштина Петро Курляк раніше у коментарі для місцевого ЗМІ зауважив:

@Справді, наша громада вже другий раз дивним чином не потрапляє у список тих, де оголошені вибори. Я тільки но повернувся з Києва, де мав розмову з авторами реформи Юрієм Ганущаком та Анатолієм Ткачуком і вони мені повідомили, що документи Бурштинської громади десь загубилися. Тому – робіть висновки@.

ОПОРА звернулася з проханням прокоментувати, чому ЦВК не призначила вибори у Бурштинській громаді, до заступника голови Центральної виборчої комісії Андрія Магери.

“Закон про добровільне об’єднання територіальних громад забороняє об’єднання громад, внаслідок яких змінюються межі районів. Рішення ВР з цього приводу не було. Місто Бурштин є містом обласного значення і не входить до складу будь-якого району. Натомість, пропонувалось об’єднати Бурштинську міську громаду з іншими громадами сусіднього району. Тому не була витримана встановлена Законом процедура об’єднання”, — пояснив Андрій Магера.

Таким чином, у громадах, які були утворені без дотримання усіх вимог закону, можливість проведення виборів відсутня.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.