Політика

ОПОРА: На Франківщині з меж виборчих округів «випали» кільканадцять населених пунктів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Проаналізувавши межі виборчих округів, які нещодавно утворила Івано-Франківська обласна виборча комісія для проведення виборів депутатів до Івано-Франківської обласної ради, ОПОРА виявила, що у межах кількох виборчих округів відсутня низка населених пунктів, які мали туди входити.

vybory

Крім того, при визначенні меж виборчих округів обласна виборча комісія не використовувала єдиного і однакового підходу до зазначення інформації про те, які населені пункти входять до складу виборчих округів.

Так, наприклад, у Коломийському районі окремі села без сільських рад зазначені серед тих, які входять в межі певних виборчих округів, а окремі (Молодилів, Липники, Михалків, Хороста, Ясінки та ін.) не зазначені. Аналогічна ситуація була виявлена у територіальних виборчих округах Верховинського району, де з меж округу «випали», такі села, як: Вигода, Віпче, Черетів, Великий Ходак, Стаїще, Волова.

У межах виборчих округів також було виявлено відсутність територій деяких сільських рад (с. Добротів, Надвірнянського району, с. Лісна Слобідка Коломийського району).

Прес-служба ОПОРИ попросила голову Івано-Франківської обласної виборчої комісії Віталія Юрчишина роз’яснити, чому окремі населені пункти без сільрад зазначені як такі, що входять до складу виборчих округів, а окремі не зазначені.

«Це є подання районних ТВК і їхня робота, – говорить голова ОВК. – От, до прикладу, у смт. Верховина входить ще декілька сіл, серед яких є одне село, вже не пам’ятаю назву, яке не включалося, хоча кількість виборців по Верховинському району орієнтовна, яку ми подавали, співпадає з кількістю виборців у Держреєстрі. Це перший фактор. В інших випадках подавали селищна рада чи сільська рада і під ними розумілося те саме. Аналогічна ситуація – Городенківський район, є Городницька сільська рада, до нього входить ще село Передівання – ви його не знайдете в додатку теж. Я проблеми в цій ситуації не бачу. Адже всі люди однозначно проголосують, в них є номера дільниць, утворених ТВК. Люди будуть голосувати за депутатів всіх рівнів, починаючи від села і закінчуючи обласною радою».

«Сподіваюся, що це недопрацювання, не вплине на можливість виборців проголосувати, бо виборча адреса виборця закріплена за конкретною виборчою дільницею, – коментує Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Івано-Франківщині. – Коли на певній виборчій дільниці будуть проводити вибори у певному округу обласної ради, то всі виборці, закріплені за цією дільницею, будуть включені до списків виборців. Судячи з того, що дані на сайті ЦВК доповнюються назвами «загублених» населених пунктів, виборча комісія працює над виправленням помилок».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.