Політика

ОДА взялась за фестивалі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На вівторковому засіданні колегії було вирішено впорядкувати проведення етнографічних фестивалів в області. Оскільки на Прикарпатті проводиться чимало фестивальних дійств, то і проблем навколо їх організації не бракує. Заступник голови ОДА Роман Іваницький перелічив ключові з них.

«Протягом останніх років інформація про проведення цих заходів подається невчасно, – сказав він. – Для прикладу, до плану заходів управління культури ОДА на 2010 рік не були включені з цієї причини фестивалі «Великдень у Космачі» та «Свято Карпатського літа». Назвали негативною і таку практику, коли сільські та селищні голови запрошують на ці заходи керівників ОДА за кілька днів до фесту та ще й без відома голів РДА та районних рад. І ще один нюанс. «Виявилося, що багато фестивалів проводять львівські структури. Натомість, маємо достатньо своїх кадрів, які можуть робити це професійно», – сказав Іваницький.

Тож було вирішено запровадити основні правила гри. По-перше, повідомлення про певне свято має прийти в управління культури ОДА за півроку до його проведення. По-друге, залишаються обов’язковими ті мистецькі заходи, які вже стали візитною карткою Прикарпаття. Мова йде про такі фестивалі: міжнародні – «Різдво у Карпатах», «Коломийка», «Родослав», Міжнародний гуцульський фестиваль, та обласні – «Смачний Спас», «Прикарпатські візерунки», «Верховинське літо», «Пісні Поділля», «Покутські джерела», «Родинні скарби».

Також вирішили, що місця проведення фестивалів мають бути облаштовані. «А не так, що пішов дощ і через півгодини вже всі ходять у болоті», – сказав Іваницький.

Виявляється, на етнографічні фестивалі у голови ОДА Михайла Вишиванюка великі плани. Він розповів, як нещодавно побував на «Лемківській ватрі» у Тернопільській області і хоче, щоб і прикар­патські етнічні групи мали свої «столиці» та закріплені за ними фестивалі. Які, до речі, в майбутньому дуже б пасували туристичному довідникові Прикарпаття.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.