Політика

Обама пообіцяв Меркель не давати зброю Україні – посол ФРН

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Посол Німеччини в Сполучених Штатах Пітер Віттіг стверджує, що президент США Барак Обама пообіцяв Ангелі Меркель під час зустрічі минулого місяця в Вашингтоні “не посилати летальної оборонної зброї в Україну”.

Про це дипломат розповів в інтерв’ю Associated Press, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Лідери двох країн обмінялися думками з цього питання і досягли єдності не брати зобов’язань чи не просуватися вперед у питанні поставок (в Україну – ред.) оборонної летальної зброї в цей час”, – цитує агентство німецького посла.

У цьому зв’язку він зауважив, що Обама і Меркель погодились “дати деякий простір для дипломатичних та політичних зусиль, які перебували в стадії реалізації”.

Видання зазначає, що публічна позиція американської адміністрації досі полягає в тому, що доцільність відправки протитанкових та інших оборонних засобів в Україну “досі обговорюється”, а рішення так і залишається неприйнятим.

“З десяток законодавців від обох партій приєдналися до спікера палати представників Джона Бейнера минулого тижня, закликаючи Обаму поставити зброю без зволікання та стверджуючи, що проросійські сепаратисти тільки збільшили свої набутки після так званих Мінськ угод, які призвели до крихкого припинення вогню минулого місяця”, – зазначається в матеріалі.

Тим не менш, “багато європейських урядів противляться такому кроку, особливо в Німеччині”, наголошує видання. Ці союзники Сполучених Штатів “побоюються, що додаткова зброя тільки розпалить військову ескалацію” та може викликати більш широку опосередковану війну з Росією.

“Я думаю, ми повинні ретельно зважити, чи потрібно вводити додатковий елемент, який може бути приводом чи причиною відповідної реакції з боку російського керівництва”, – зазначив у інтерв’ю з цього приводу Віттіг.

З поглибленням кризи в Україні впродовж останнього року, адміністрація Обами прагне показати, що США і Європа працюють в унісон, щоб не дати Росії жодної можливості використати розбіжності між західними союзниками, пише агентство.

“США дуже обережно режисують економічні санкції проти Москви разом з Європою, яка уповноважила на це Меркель, що, вочевидь, має найбільш продуктивні відносини з президентом Путіним, причому здійснюючи, здебільшого, дипломатичний тиск на Росію”, – йдеться в публікації.

Водночас, зазначається в матеріалі, лідери оборонних структур США пропонують цілий масив військових варіантів, за яких адміністрація Обами могла б розглянути рішення щодо озброєння України.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.