Політика

НАТО відмовляється закривати небо над Україною: позиція Альянсу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про солідарність союзників щодо того, що літаки Альянсу не мають діяти над українським повітряним простором.

Про це він сказав під час брифінгу за підсумками зустрічі голів МЗС блоку, повідомляє Репортер з посиланням на DT.ua. Також НАТО не відправлятиме в Україну свої війська.

НАТО Столтенберг новини Івано-Франківська

Що стосується безпольотної зони. Це було згадано. Водночас союзники погоджуються, що літаки НАТО не мають діяти над українським повітряним простором або війська НАТО – діяти на території України, – сказав Столтенберг.

За його словами, такий крок зі сторони НАТО призвів би до початку повномасштабної війни в Європі.

Наша оцінка полягає в тому, що ми розуміємо відчай, але ми також вважаємо, що якби це зробили, ми прийдемо до повномасштабної війни в Європі, залучення набагато більшої кількості країн, що призведе до набагато більшого людського страждання. Це причина, з якої ми ухвалюємо це болісне рішення – запровадити сильні санкції, надавати значну підтримку, збільшувати підтримку, але водночас не залучати війська НАТО безпосередньо до конфлікту в Україні ні на землі, ні у повітряному просторі, – сказав Столтенберг.

Він заявив, що головна мета Альянсу зараз – не допустити, аби ця війна вийшла за межі України.

Бо це буде навіть небезпечніше, руйнівніше і завдасть ще більше людських страждань. Тому ми ясно заявили, що не маємо наміру входити в Україну ні на землі, ні в український повітряний простір, – наголосив Столтенберг.

Закриття неба не дозволить Росії здійснювати руйнівні ракетні удари, бомбардування чи проводити масштабні десантні операції з використанням літаків і вертольотів. Від подальшої руйнації буде захищено військову і цивільну інфраструктуру, дитячі садочки й лікарні, АЕС і хімічні підприємства тощо. Безпольотна зона допоможе захистити житлові мікрорайони й зберегти тисячі життів.

Головним аргументом противників такого кроку в країнах НАТО є його високий ризик. Зокрема щодо конфронтації із Росією, яка вчергове погрожує світу розпочати “третю світову, що буде ядерною”.

Однак  безпрецедентне вторгнення Росії до України потребує від Альянсу жорстких дій.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.