Політика

На Івано-Франківщині у депутати балотуються 18 священиків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Священнослужителі УПЦ КП, УАПЦ і УГКЦ з Івано-Франківщини виявили бажання засісти у депутатських кріслах різних місцевих рад області. До обласної, міських і районних рад на Івано-Франківщині кандидують 18 священиків: 10 від УПЦ КП, 7 від УАПЦ і один від УГКЦ. Статистику наводить Релігійно-інформаційна служба України.

За партійною приналежністю перше місце посідає «Батьківщина», від якої йдуть до рад 8 осіб, від НРУ — 3, від «Свободи» — 2 і по одному від Блоку Олега Ляшка, БПП, УРП, УНП і ГП. При чому членами партії є лише три священики УАПЦ з Тлумаччини.

Найбільше священиків-кандидатів йде до районних рад — до 8 з 14.

Лідером за кількістю священнослужителів-кандидатів є Тлумацька райрада — до неї балотуються 4 священики УАПЦ. Три висунуті від партії «Батьківщина»: о. Михайло Куцук з с. Долина, о. Михайло Смушак з с. Підвербівці і о. Василь Стадник з м. Тлумача — всі вони також члени цієї партії. А о. Володимир Калинюк, настоятель храму в с. Пужники є висуванцем від партії «Громадянська позиція».

Варто зауважити, що наймолодший за віком кандидат, якому у серпні виповнилося 26 років — настоятель Спасо-Преображенського Манявського скиту УПЦ КП о. Ярослав Бодоряк — балотується від партії «Батьківщина» відразу до двох рад — обласної і Богородчанської районної.

У Городенківську райраду від блоку Олега Ляшка йде о. Роман Меленко, священик УПЦ КП, який проживає у с. Якубівка цього району.

До Долинської райради балотується від Української республіканської партії о. Василь Курус, УПЦ КП, що проживає у с. Новошин цього району, а місце праці зазначив дім перестарілих. Також він відомий своїми полум’яними виступами під час прес-брифінгів в Українському кризовому медіа-центрі. У цій же райраді хоче бути депутатом від Народного руху України священик УАПЦ о. Михайло Хомин з с. Шевченкове Долинського району.

Депутатами Калуської райради мріють стати два священики УПЦ КП. Від Народного руху України балотується о. Ігор Тичинський, священик з Бурштина, а від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» о. Богдан Никирович, священик з Калуша.

Народний рух до Коломийської райради серед інших висуває священика УАПЦ з с. Кропивище о. Юрія Гушула.

А до Надвірнянської райради від партії «Батьківщина» кандидують два брати-священики УПЦ КП: о. Олег Траско, декан Надвірнянський, і о. Любомир Траско, священик з с. Гвізд.

До Рожнятівської райради ідуть три священики УПЦ КП. ВО «Свобода» висунула о. Володимира Васюту з с. Ясень і о. Михайла Дарвая з с. Верхній Струтинь, а Українська народна партія — о. Тараса Грибовича з с. Сливки.

Депутатом Тисменецької райради від партії «Батьківщина» хоче стати настоятель церкви УАПЦ в с. Підпечери о. Ігор Приймак.

Єдиним кандидатом до міських рад є о. Микола Остафійчук, настоятель храму Святого Апостола Андрея УГКЦ у м. Коломия, який балотується до Коломийської міськради у списку партії «Батьківщина».

Серед кандидатів на голову Коломиї немає о. Михайла Арсенича (УГКЦ), який, як раніше повідомлялося, подавав документи на реєстрацію кандидатом на посаду міського голови.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні