Політика

На Франківщині комуністи 9 травня відзначали таємно

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кілька десятків членів КПУ Івано-Франківщини поклали квіти до могил радянських солдатів, а представники Івано-Франківської архієпархії УПЦ МП провели поминальні богослужіння.

Якщо у кількох великих містах України відзначення 9 травня супроводжувалося масовими сутичками між патріотично налаштованими активістами та учасниками так званих маршів “Безсмертного полку”, то в Івано-Франківську про заходи комуністів ніхто й не знав: збиралися вони таємно, пише КУРС.

“Багато хто, як у справжній тоталітарній державі, пошепки вітає зі святом… Але опинившись в оточенні тих, хто з гордістю відзначає цей день, люди сміливо діляться думками та спогадами, співають та бажають, щоб цей день знову був по-справжньому святковим”, – йдеться на сайті КПУ.

За інформацією прес-служби КПУ, комуністи провели заходи у Коломиї та Івано-Франківську. На свої таємні врочистості запросили духовенство Московського патріархату. Отці відслужили молебні за загиблими у Другій світовій війні, ветерани співали пісень.

Як інформує прес-служба Івано-Франківської архієпархії УПЦ Московського патріархату, у всіх храмах і монастирях єпархії були звершені заупокійні богослужіння в пам’ять за спочилими.

“9 травня, у День Перемоги, клірики кафедрального собору Різдва Христового звершили поминальне богослужіння біля братських могил воїнів-визволителів на міському кладовищі”, – підтвердили в УПЦ інформацію комуністів.

Нагадаємо, з 24 липня 2015 року всі компартії в Україні є забороненими – вони не можуть бути суб’єктами виборчого процесу та брати участь у виборах. Комуністичний тоталітарний режиму 1917-1991 років в Україні визнаний Верховною Радою злочинним і таким, що здійснював політику державного терору, а комуністична символіка та пропаганда заборонені.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні