Політика

Микола Палійчук розповів про зустріч з Президентом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За висловом губернатора, зустріч з Віктором Ющенком була досить корисною. Голова ОДА доповів про ситуацію в області. Микола Палійчук зізнався, що не їхав до столиці хвалитися тим, що в області хорошого, його метою було перш за все показати проблеми регіону та просити допомоги у їх вирішенні.

Планувалося, що тривалість зустрічі буде п’ятнадцять хвилин, а вона зайняла усі сорок п’ять.

Віктор Ющенко звернув увагу Миколи Палійчука на те, що Івано-Франківська область є єдиною в Україні, де за підсумками минулого року було зафіксовано спад промисловості — 4,1?%. На це, за словами Миколи Палійчука, є об’єктивні причини, а саме декілька реконструкцій, що пройшли на промислових підприємствах області, що й зумовило такий спад.

Окремим питанням стала екологічна ситуація в області. Губернатор розповів про плани заміни фільтрів на Бурштинській ТЕС, яка є основним забрудником повітря в області. Вже замінено чотири фільтри, і це в дев’ять разів зменшило кількість важких викидів в атмосферу. Протягом найближчих півтора року буде замінено решту сім фільтрів.

Ще однією проблемою, яка обговорювалась, є велика кількість об’єктів незавершеного будівництва соціальної сфери. Це і школи, і об’єкти культури, лікарні. На завершення всіх цих об’єктів області необхідно п’ятсот мільйонів гривень, а по програмі державних субвенцій щороку виділяється тільки близько сорока мільйонів. Це менше десяти відсотків. А за словами губернатора, щороку будівництво таких об’єктів дорожчає на двадцять п’ять відсотків, тобто фактично при одному кроці вперед робляться два кроки назад. Область буде намагатися вирішити цю проблему шляхом отримання кредитів під 4,6?% річних. Проте зараз законодавство забороняє облдержадміністраціям брати кошти в кредит. Президент прийняв цю пропозицію і доручив розробити відповідні зміни до Закону про державний бюджет.

Микола Палійчук проінформував Віктора Ющенка про ситуацію на ВАТ «Оріана». За словами губернатора, він не бачить там серйозної проблеми. При бажанні виробництво на заводі можна було б відновлювати. Для цього ведеться робота із залучення інвестора. Зараз вже є три потенційних кандидатури, і обласна влада буде вимагати від інвесторів погасити борги, вирішити екологічні проблеми та через рік відновити виробництво.

Минулого року на ремонти доріг областю було освоєно двісті п’ятдесят мільйонів гривень, а у цьому році на ці ж цілі заплановано тільки сто тридцять один мільйон, тому Микола Палійчук зачепив і це питання. Для Івано-Франківщини це питання особливо важливе у зв’язку із підготовкою до проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року. Президент підтримав пропозицію підвищити фінансування доріг, а також Івано-Франківського аеропорту.

Торкнувся губернатор кадрових питань. Микола Палійчук пообіцяв, що не відступить від своїх нещодавніх заяв про звільнення голів Тлумацької, Рожнятівської та Верховинської райдержадміністрацій. Проте, за словами губернатора, питання не в самому звільненні, а у відношенні до своїх обов’язків. Претензії у голови ОДА були і до голів інших райдержадміністрацій, проте з часом вони знялись після того, як проблеми районів почали вирішуватись.

Від кадрових питань Микола Палійчук перейшов до туризму і заявив, що Івано-Франківська область буде брати участь у всіх туристичних виставках, в тому числі й міжнародних. Перша така виставка відбудеться в Кишиневі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.