Політика Світ

Мільйона замало: міська рада просить франківців “скинутись” на пам’ятник Шептицькому

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 30 січня, у секретаря Івано-Франківської міської ради Миколи Вітенка відбулася нарада щодо відзначення в Івано-Франківську 150-ї річниці з дня народження Митрополита Галицького УГКЦ Андрея Шептицького.

dsc_1120[1]

У день народження Митрополита, 29 липня, у Івано-Франківську запланували проведення Патріаршого собору та відкриття пам’ятника Андрею Шептицькому.

Вітенко зазначив, що у бюджеті міста 2015 року на спорудження монументу закладено 1 млн. грн. – з них 300 тис. грн. на благоустрій території довкола постаменту та 700 тис. на виготовлення самої скульптури пам’ятника, 88 тис. з яких виділили із фонду депутатів міської ради.

Також секретар міської ради повідомив про відкритий благодійний рахунок, за допомогою якого кожен бажаючий мешканець міста може здійснити свій внесок на спорудження пам’ятника Митрополиту Галицькому УГКЦ Андрею Шептицькому.

Одержувач платежу:
УДКСУ в м. Івано-Франківську
Код одержувача: 37952250
Код платежу 50110000
р/р: 31512931700002
МФО: 836014
УДКСУ в м. Івано-Франківську
Призначення платежу: на спорудження пам’ятника Андрею Шептицькому в м.Івано-Франкіську.

До теми

За час свого служіння Андрей Шептицький значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Він був одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму.

Зазнавав утисків більшовиків. Зокрема у 1939 році НКВДисти розстріляли його брата Лева і всю його сім’ю у родинному маєтку Шептицьких в Прилбичах. Помер 1 листопада 1944 року, його наступником став Йосиф Сліпий.

 

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні