Політика

Мій обід із Джо Байденом. Чого побоюється президент США

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Президент Байден запросив мене на обід до Білого дому минулого понеділка.

Але розмова була не для запису, тому я не можу вам нічого розповісти. Тільки дві речі – пише американський журналіст Томас Фрідман на порталі НВ.

Байден США новини Івано-Франківська

Я можу, однак, сказати вам дві речі — що я їв і як я почувався після. Я з’їв бутерброд із салатом із тунця з помідорами на цільнозерновому хлібі, тарілку фруктового салату та шоколадний молочний коктейль на десерт, який був настільки хороший, що має бути оголошений поза законом.

Після цього я відчув наступне: для всіх вас, бовдурів з Fox, які кажуть, що Байден не може зв’язати два речення, ось термінова новина: він щойно зв’язав НАТО, Європу та весь західний альянс — від Канади до Фінляндії та аж до Японії, щоб допомогти Україні захистити свою молоду демократію від фашистського нападу Володимира Путіна.

Читайте: РНБО просить не публікувати інформацію з фронту від “особистих джерел”

Він допоміг Україні завдати значної шкоди російській армії завдяки швидкому розгортанню американських та натовських інструкторів та масовим постачанням високоточної зброї. І жоден американський солдат при цьому не загинув.

Це був найкращий результат в управлінні альянсом та його консолідації від часів ще одного президента, політику якого я висвітлював і яким захоплювався — і про якого також говорили, що він не спроможний зв’язати два речення — Джорджа Буша-старшого.

Буш допоміг впоратися з розпадом Радянського Союзу та возз’єднанням Німеччини, не зробивши жодного пострілу і не втративши жодного американського життя.

На жаль, я пішов з обіду з повним шлунком та з важким серцем.

Байден не говорив про це так багато, але йому і не потрібно було цього робити. Я міг почути це між рядками: він стурбований тим, що, хоч і возз’єднав Захід, але, можливо, він не зможе возз’єднати Америку.

Повний текст колонки Томаса Фрідмана читайте на порталі НВ.
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні