Політика Світ

Івано-Франківська ОДА просить Яценюка дозволити вирубувати високогірні ліси

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківській ОДА звернулися до Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка з проханням ініціювати зміни до лісового законодавства України, аби знову мати дозвіл рубати ліс на висоті понад 1100 метрів, пише УНН.

ліс

Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук звернувся до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням доручити розробити Проект закону України, яким би знімався мораторій на проведення суцільних вирубок у високогірних лісах, що розташовані на висоті понад 1100 метрів над рівнем моря.

“Термін дії мораторію на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону, що ростуть на висоті 1100 метрів над рівнем моря минув ще у 2010 році. Мораторій призвів до того, що в таких лісах занедбана лісова інфраструктура, а частина гірських лісів області має величезні площі перестиглих ялинових деревостанів”, – йдеться у листі голови Івано-Франківської ОДА.

Також, Гончарук у листі до прем’єра звернув увагу на незручність для лісорубів постанови КМУ від 22.10.2008 року № 929 щодо заборони вирубки у букових лісах у період з 1 травня по 30 вересня.

“Якщо заготовляти бук в літній період, то дрова набувають оптимальних показників по вологості до початку паливного сезону. Дане питання є вкрай важливим та актуальним в контексті забезпечення енергетичної незалежності нашої держави”, – зазначається у листі до прем’єра.

Водночас, спеціаліст з лісових питань Дунайсько-Карпатської програми WWF в Україні Роман Волосянчук сказав, що мораторій на вирубування високогірних лісів був ухвалений у 2001 році.

“Високогірні ліси відіграють важливу водорегулютивну та протиерозійну роль. У верхів’ї гір накопичується по 2-4 метри снігу. Ліс потім при таненні снігів цю воду затримує, і переводить у підземний стік, який відбувається повільно. Потім живить підземні джерела, що потім унизу входять у потічки та річки. Якщо високогірного лісу немає, то вода скочується по поверхні й впадаючи у річечки, робить великий потік, а потім і повінь”, – розповів Волосянчук.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.