Політика

Івано-Франківщина скористається реформою місцевого самоврядування Польщі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Обласна влада має наміри ознайомитися з практичною реалізацією реформи адміністративно-територіального поділу Польщі.
IMG_7759

Посприяти у втіленні таких задумів висловив прохання до генерального консула Республіки Польща у Львові Ярослава Дрозда голова облдержадміністрації Андрій Троценко.

«Наша держава в даний момент перебуває на етапі внесення змін в Основний Закон, Конституцію України, у нас будуть глобальні перебудови в частині місцевого самоврядування, – сказав Андрій Троценко. – Модель, яку беремо за основу, на 80 відсотків – польська модель. Нам потрібна практична підтримка з боку воєводств, аби побачити, як ця модель реалізована в Польщі, щоб наші перші кроки були менш болісними».

За словами голови ОДА, після внесення змін до Конституції України на Івано-Франківщині планують сформувати робочу команду, яка виїде в Польщу і ознайомиться з напрацюваннями сусідів. До складу такої команди увійдуть керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації.

«У нас в 1998 році було чотири великих реформи, що змінювали обличчя держави, – підкреслив Ярослав Дрозд, обіцяючи повідомити про наміри українців своїм колегам. – Адміністративна реформа вдалася на високому рівні. Нова територіальна структура і компетенція влади на різних рівнях – з цим пощастило».

Як розповів генеральний консул, результатами реформування стало скорочення кількості воєводств з 49 до 16, а також зменшення влади воєвод і посилення ролі самоврядування на місцевому рівні.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні