Політика

Громаді села Устеріки можуть дозволити вийти з ОТГ та переобрати війта

Google+PinterestLinkedInTumblr

У п’ятницю, 9 грудня, депутати Івано-Франківської облради обговорили питання перспективного плану формування територіальних громад (ОТГ) області. Зокрема, говорили про громаду села Устеріки Верховинського району, яка відмовляється вступати в Білоберізьку ОТГ.

ОТГ, вибори, Прикарпаття, старости, голосування, тергромада, політика

«Свободівець» Василь Скрипнучук зазначив, що громада Устерік не давала згоди на всуп у Білоберізьку тергромаду і нагадав, що головним принципом об’єднання є саме добровільність.

«Це насильницька колективізація», – підтримав однопартійця Василь Попович.

Мешканець села Устерік, який прийшов до сесійної зали, зазначив, що рішення про приєднання до Білоберізької ОТГ сфальсифіковане.

«Ми готові об’єднуватись, але не з Білоберізкою», – зазначив чоловік.

«У нас в селі є Гринявський лісгосп, який дає якісь доходи в бюджет, та декілька підприємств. А Білоберізка і Хороцево не мають з чого виживати», – переконують люди.

Після тривалого обговорення, депутати вирішили підтримати громаду Устерік у праві на добровільне визначення свого перебування у складі будь-якої об’єднаної територіальної громади або у статусі окремої громади.

Тож облрада звернеться до Кабінету Міністрів України з проханням надати офіційні роз’яснення стосовно процедури виходу села Устеріки зі складу Білоберізької ОТГ та вжити заходів щодо врегулювання ситуації з визначення статусу села.

Крім того, депутати обласної ради запропонують Верховній Раді України прийняти постанову про припинення повноважень Устеріківської сільської ради, Устеріківського сільського голови та призначити позачергові вибори депутатів сільської ради.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.