Політика

Франківський виконком дозволив Ігорю Халаменді приватизацію “критого” ринку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
1612,8 кв.м нежитлових приміщень планує викупити у міста ТОВ “Торговий сервіс”. За це рішення проголосували 13 членів виконкому. Сьогодні, 27 грудня, члени виконавчого комітету міської ради проголосували за передачу об’єкта по вулиці Дністровська, 5 на приватизацію. Остаточно питання вирішуватиметься на наступній сесії міської ради.

За адресою Дністровська, 5 знаходиться так званий “критий” продуктовий ринок.  Питання про приватизацію приміщення “критого ринку”  розглянули в контексті приватизації комунального майна на 2015-2017 р, пише Місто.

Власником ТОВ “Торговий сервіс” є знаний в місті бізнесмен і колишній депутат Ігор Халаменда. В 1989 році виконавчий комітет передав “критий” ринок на баланс обласної споживспілки, яка, в свою чергу, віддала ринок в оренду ТОВ “Торговий сервіс”.

Як писав “КУРС” спір за ринок між Івано-Франківською міською радою та Івано-Франківською обласною спілкою розглядався судами з 2002 року. Лише в грудні минулого року Вищий господарський суд власником майна на території ринку суд визнав громаду міста. А в січні цього року Господарський суд Івано-Франківської області позбавив облспоживспілку права постійного користування земельною ділянкою на вул. Дністровській, 5 під центральним ринком.

Як йдеться у рішенні судів, Івано-Франківська облспоживспілка не зуміла довести, що спірний ринок був переданий їй у користування, а згодом – у власність. Суд також вирішив, що державний акт на право постійного користування землею втратив чинність.

Тривала судова тяганина супроводжувалася кривавими розбірками між угрупованнями, які боролися за контроль над ринком.

Так, 29 квітня 2007 року в центрі Івано-Франківська Ігоря Халаменду, який на той час був депутатом Івано-Франківської міської ради від Партії регіонів, обстрілюють у його автомобілі. На місці злочину міліція знаходить вісім гільз: “Бура” отримав важкі поранення в груди і шию. Врятували його ізраїльські лікарі з досвідом військової хірургії.

Того ж 2007 року, 19 липня, міськвиконком вирішує передати ринок “Центральний” в оренду ТОВ “Торговий дім “Горгани”, співвласником якого на той час був надвірнянський бізнесмен Володимир Олійник, якого пов`язують з львівським авторитетом Богданом Копитком (відомим під прізвиськом “Копито”). Реакція Халаменди не забарилася: він вривається в кабінет міського голови Віктора Анушкевичуса та погрожує розправою. Міський голова звертається до правоохоронців за захистом: у приймальні мера чергують міліціонери, а Олійник винаймає для себе особисту охорону.

Представники Партії регіонів та “Торгового сервісу” тоді пояснювали, що львівські бандити намагаються “пустити коріння” в Івано-Франківську. Невдовзі рішення виконкому про передачу ринку “Горганам” скасовує суд. Війна на кілька років наче пригасає.

Але вже в лютому 2010-го в Надвірній стріляють у Володимира Олійника. Поранення були смертельними. Через п’ять днів після вбивства міліція затримує одного з підозрюваних – підприємця Віталія Войцеховського, який торгував на франківському центральному ринку. Його відправляють у в’язницю на 10 років з конфіскацією майна.

“Усвідомлюючи, що зі зміною власника ринку він, як наближена особа до керівництва ТзОВ “Торговий сервіс”, втратить можливість займатися торговельною діяльністю на території ринку та отримувати комерційний прибуток, умисно, з корисливих мотивів, переслідуючи як особисті, так і корпоративні комерційні інтереси товариства “Торговий сервіс”, вступив у злочинну змову з невстановленими особами, які разом вирішили вчинити умисне вбивство…” – йдеться у вироку.

Цікаво, що навіть після смерті Олійника ТОВ “Торговий дім “Горгани” наприкінці 2010 року звертається до господарського суду з позовом про скасування договору оренди приміщень між спільним підприємством “Івано-Франківський центральний ринок” облспоживспілки та ТзОВ “Торговий сервіс”, укладеного до 1 жовтня 2022 року. Третьою стороною у справі була Івано-Франківська міська рада, яка тоді підтримала вимоги позивача.

22 лютого 2011 року суд відмовив ТОВ “Торговий дім “Горгани” на підставі того, що позивач не є стороною цієї угоди. Того ж дня суд виніс окрему ухвалу, якою затвердив мирову угоду між Івано-Франківською міською радою та ТОВ “Торговий сервіс”. За мировою міська влада відмовляється від вимог у справі за позовом ТОВ “Торговий дім “Горгани” і в подальшому – від вимог щодо визнання недійсним договору оренди приміщень критого ринку. А ТОВ “Торговий сервіс”, згідно з мировою угодою, визнає право власності на приміщення критого ринку за Івано-Франківською міською радою. Сторони зобов’язалися укласти договір оренди на майно критого ринку до 2023 року. 29 грудня 2011 року сесія міської ради схвалює цей договів. Це мало б також означати кінець кримінальної війни за головний франківський базар.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.