Політика

Франківці розробили сервіс для боротьби з порушеннями на виборах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Фахівці івано-франківської компанії «Софтджорн-Україна» розробили програмний сервіс, який допоможе боротися з порушеннями на виборах до парламенту, які відбудуться вкінці жовтня у всіх куточках України.

039ED27C-7FB3-4D4E-B695-4FDF69C9035A_cx0_cy14_cw0_mw1024_s_n[1]

Розробка вже пройшла випробування на теренах Івано-Франківської області на початку року, коли відбувалися вибори Президента України. Тоді сервісом скористався місцевий осередок Комітету виборців України і за результатами роботи керівництво ІФОО КВУ залишилося задоволеним програмою, яка в рази полегшила спостереження за перебігом виборчого дня, систематизацією виявлених порушень, оглядом активності виборців та отриманням результатів з виборчих дільниць.

Власне сам сервіс дозволяє партіям, окремим кандидатам чи громадським організаціям, які стежать за виборами автоматизувати процес отримання даних від їх спостерігачів, які працюють на виборчих дільницях. Так, спостерігачі через свої мобільні телефони повідомляють на сервер дані про динаміку явки, порушення чи результати підрахунки голосів. Це можна робити як за допомогою смартфону, надсилаючи фото- чи відеофайли, так і за допомогою звичайного телефону через смс.

«Ми отримували результати голосування з дільниць від спостерігачів на 3-4 години швидше, ніж вони ставали відомими у ОВК. Завдяки цьому представники штабів можуть відслідковувати прозорість внесення результатів вже у ОВК, куди надходять протоколи з «мокрими печатками» і звіряти їх з наявними у них даними», – каже Андрій Гриців, який обслуговував роботу аналітичного центру на виборах Президента весною 2014 року.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні