Політика

Франківчанам розповіли, як забезпечити рівний доступ до політики

Google+PinterestLinkedInTumblr

16 червня у Івано-Франківській ОДА в рамках Всеукраїнського туру “ЗміниТИ” відбулося публічне обговорення проблем, що хвилюють громаду.

Захід пройшов з ініціативи ГО “Центр UA” та коаліції Реанімаційний пакет реформ.

З лютого місяця представники туру їздять Україною, щоб провести з громадянами публічні обговорення про доступ до політики. Івано-Франківськ – уже 60 місто, яке вони відвідали.

“ЗміниТИ” прагне провести реформу демократизації, а саме забезпечити громадянам доступ до політики, втілити реформу системи охорони здоров’я, надати доступ до прийняття рішень та контролювати використання публічних фінансів.

“Кабінет міністрів запропонував концепцію реформи медицини, і пакет потрібних законопроектів уже на розгляді, – розповідає Олександр Ябчанка, експерт з медичної реформи. – Ми хочемо надати фінансові гарантії для громадян, адже 640 тисяч сімей щороку не можуть забезпечити собі лікування. Про медреформу говорять уже 25 років, але якщо почати її зараз, у 2017 році, то перші зміни можна буде побачити за три роки.”

Також організація запропонувала шляхи подолання виборчих проблем, які закладають ризик корупції, зокрема контроль фінансування політичних партій, заборона політичної реклами на телебаченні, обмеження на передвиборчі витрати.

За словами представників організації, інструменти організації виборчого процесу уже давно застарілі.

“Ніхто не згадує про те, як три роки тому ми зняли Януковича, але чомусь його режим продовжує діяти. Влада може зі сльозами робити речі, які шкідливі їй, але корисні нам, проте для цього нам треба згуртуватися,” – говорить Олег Рибачук, голова і співзасновник Центру UA, екс-віце-прем’єр- міністр із питань європейської інтеграції.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.