Політика

Для українських військових змінили умови відпустки під час війни

Google+PinterestLinkedInTumblr

Верховна Рада 1 грудня ухвалила в другому читанні законопроєкт №8081, який вносить зміни до пункту 18 статті 10-1 закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». DT.ua пояснює, що змінилося в плані відпустки.

відпустки мобілізація новини Івано-Франківська

Право на відпустку

Раніше відпустку під час воєнного стану можна було брати лише через поважні сімейні обставини (шлюб військовослужбовця; тяжкий стан здоров’я або смерть рідних; пожежа або інше стихійне лихо, яке спіткало сім’ю військовослужбовця; інші виняткові випадки, коли присутність військовослужбовця в сім’ї необхідна – це має узгодити начальник військової частини). Залежно від обставин, тривалість вказаних відпусток могла складати до трьох, 10 або 15 календарних днів.

Читайте: Україна повернула з полону ще 50 своїх захисників (ФОТО)

Тепер військовослужбовець під час воєнного стану також зможе брати відпустку за власним бажанням, без поважної з точки зору закону причини, один раз на рік. Але за умови, що в його підрозділі на той момент продовжуватимуть працювати не менше 70% військових. Такі відпустки надаватимуться максимум на 10 днів плюс максимум чотири доби на дорогу в межах країни туди і назад.

Читайте: На Прикарпатті СБУ “прикрила” чергову схему вивезення чоловіків за кордон

На практиці існує набагато більше випадків, ніж визначено законом, коли присутність військовослужбовця в сім’ї є необхідною, і, навпаки, коли можливість побачити сім’ю, рідних є важливою для військовослужбовця, особливо під час дії воєнного стану, – пояснюють рішення законотворці.

Грошове забезпечення

Раніше взяття відпустки було однією з причин тимчасового позбавлення грошового забезпечення військовослужбовця. Тепер же під час відпустки грошове забезпечення зберігатиметься.

Як “Станіславський борщ” нагодував 125 000 захисників на фронті (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.