Політика

«Бійтеся Бога, хлопці»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 31 серпня, на засідання колегії ОДА обговорювали програму підтримки розвитку сільськогосподарських кооперативів області до 2015 року. «Ті завдання, які були поставлені відповідною державною програмою, у нашій області не були виконані з кількох причин, – сказав Іван Андріїшин, заступник начальника головного управлінні агропромис­лового розвитку. – Перш за все через відсутність матеріально-технічної бази, фінансування з різних бюджетів».

Також він зауважив, що на сьогодні в області багато земель в особистих господарствах не використовується. Тому, за словами Андріїшина, на базі цих господарств під керівництвом добрих ґаздів треба створювати кооперативи. Звідси ще одне завдання – пошук тих самих ґаздів.

Проте голова ОДА Михайло Вишиванюк обірвав Андріїшина. «Про роботу в селі ми багато говоримо. На перший план ставимо створення робочих місць. Але проста селянська логіка підказує дуже просту річ – нові заводи і фабрики на селі не побудуєш. Тож створювати нові робочі місця можна тільки на землі. Люди спішно розвалили існуючу базу сільськогосподарського виробництва, не створивши нової. Наше завдання – дати їм підтримку і створити такі механізми, щоб люди знову захотіли працювати на землі», – пояснював голова ОДА.

Він запевнив, що «ми можемо годувати весь світ і будемо це робити». Перспективи у сільського господарства величезні. «Якщо ми говоримо про те, що в нас відсутні кошти, то я зараз спробую вам заперечити. У нас просто відсутня раціональна політика використанні коштів», – сказав губернатор і підняв директора обласного центру зайнятості Григорія Горбаля з запитанням: «Скільки в області коштів у вашому центрі?». «130‑140 мільйонів, – відповів той, а потім уже з трибуни додав. – На сьогодні з тих коштів, що виділені у нас на дотації в області, використано поки що 32 %. А вже серпень».

Вишиванюк звернувся до залу – до голів РДА та районних рад: «Ну, беріть гроші, організовуйте кооперативи. Хто бере?». Зал мовчав. «Люди добрі, бійтеся Бога», – мало не кричав голова ОДА. Тож у підсумку дав їм контрольне завдання – наступного тижня принести на колегію районні програми. «Тоді й подивимося, хто, де і як створює робочі місця», – наголосив Вишиванюк.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.