Політика Світ

Безвізовий режим з ЄС запрацює влітку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Європейський парламент підтримав скасування шенгенських віз для українців. За проголосувала більшість європейських депутатів – 521.

Після голосування парламенту, рішення про безвізовий режим повинні підтримати  Комітет постійних представників та Рада міністрів ЄС. Очікується, що нові правила мандрівок у ЄС для українців набудуть чинності на початку літа цього року.

Як повідомляє BBC, право на безвізові поїздки до ЄС отримають власники біометричних закордонних паспортів.

Подорожувати можна буде:

  • на 90 днів щопівроку
  • без права роботи
  • до всіх країн ЄС, за винятком Великої Британії та Ірландії

Водночас українці зможуть їздити без віз до чотирьох країн, що не належать до ЄС, проте є членами Шенгенської зони – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Разом з тим, після запровадження безвізового режиму громадянам України потрібно буде надавати на вимогу митників низку документів, щоб “довести належний матеріальний стан та мету подорожі”.

Прикордонники теоретично можуть вимагати показати підтвердження проживання, запрошення або бронювання готелю, а також зворотній квиток та гарантії фінансової спроможності.

Фінансову спроможність зазвичай доводять випискою з рахунку або ж наявністю готівки у розрахунку 50 доларів на добу перебування.

Ці документи прикордонники країн ЄС іноді просять показати і зараз, за наявності шенгенської візи.

 

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні