Політика

Журналісти визначали най-най-найполітиків-2008

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

1. Людина року в політиці в області

З дуже великим відривом від інших кандидатів людиною року в політиці став голова Івано-Франківської ОДА Микола Палійчук. Чи не вплинуло, бува, на це те, що він, як ніхто інший, багато «світився» впродовж цього року в ЗМІ?

Все-таки як на посаду губернатора, то слід зазначити, що для його статусу це доволі непоганий титул. Ще й до того всього, коли його титулують не чиновники, що було б очевидним, а журналісти. А можливо журналісти голосували за голову ОДА інерційно, по посаді, щоб одразу ж на перше питання не починати сушити собі голову. Хто зна.

Далі в журналістському рейтингу голова Івано-Франківської обласної ради Ігор Олійник та народний депутат України Роман Ткач, а «ще далі» мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус та його так званий опонент Юрій Соловей.

Також у цій номінації називали Президента України Віктора Ющенка (чи не через те, що той після липневої повені дещо зачастив до нашої області?) та нардепів Дмитра Шлемка та Ігоря Палицю.

 

2. Людина року  поза політикою в області

На думку журналістів, у цьому році поза політикою став голова фракції «Відродження Прикарпаття» в обласній раді Михайло Вишиванюк. Щоправда, важко сказати, чому він опинився «поза політикою»: чи то він мав би бути більш активним, чи то на більш «відповідній» для його персони посаді. Очевидно, що депутата облради це звання тішити не стане. Зрештою, можемо і помилитися.

Окрім того, з політиків (в номінації, нагадаємо, «Поза політикою») називали ще й Ігоря Палицю, Віктора Анушкевичуса, а також екс-першого заступника міського голови Володимира Швадчака та депутата обласної ради Зіновія Бойчука.

Називали в цій номінації спортсменів (дзюдоїста Романа Гонтюка, стронгмена Василя Вірастюка та Романа Ганжу з Клубу альтернативних видів спорту «Адреналіновий стиль»), письменника Юрія Андруховича, художника Романа Бончука, управлінців Наталю Гасюк та Романа Вірастюка. Щоправда, є варіанти, які звучать так: а хто сьогодні поза політикою?

 

3. Найкмітливіший політик

Найкмітливішим політиком цього року журналісти назвали голову «Громадського форуму Івано-Франківська» Юрія Солов’я. Що б це мало означати, важко сказати. Якщо звернути увагу на те, що команда політика дещо змінила обличчя, то варто було б сказати, що це не дуже додає плюсів його статусу. Але його щомісячні прес-конференції, якими він «частував» з приводом і без приводу (суттєвого) все-таки не лишилися непоміченими. З чим ми його і вітаємо.

Друге та третє місця за кмітливістю посіли Дмитро Шлемко та Роман Ткач. Ще називали Олександра Сича, Михайла Вишиванюка, Ольгу Бабій, Петра Косюка, Богдана Федьківа, Віктора Анушкевичуса, Ігоря Насалика, Олександра Дерев’янка, Юрія Романюка, Олега Головенського, який політиком не є і ніколи, до речі, не був ним.

 

4. Найзайнятіший політик

Так само, як і людиною року в політиці, найзайнятішим, в цьому опитуванні в значенні найбільш недоступним для журналістів, політиком року став голова ОДА Микола Палійчук. Його зайнятість, звісно, можна виправдати. Бо і посада, і статус, і реальна зайнятість дозволяє йому стати зайнятішим більше, ніж, наприклад, начальнику управління охорони здоров’я ОДА, а разом з тим і депутату міської ради Любомиру Малофію, який опинився на другому місці у цій номінації. 

Може той не годен дати собі раду з управлінням, яке очолює, та громадською роботою одночасно? Може, треба визначатися?

Також у цій номінації називали Ольгу Бабій, Ігоря Палицю, Віктора Анушкевичуса, Дмитра Шлемка, Зіновія Шкутяка.

 

5. Наймодніший політик

Наймодніших політиків цього року визначилося аж три. Всі вони отримали однакову кількість голосів, тому можна привітати кожного з них за те, що не поступилися один одному. Ними стали депутат обласної ради Андрій Романчук, депутат міської ради Ігор Халаменда та мер Івано-Фран­ківська Віктор Анушкевичус. Навіть «Репортерівський» матеріал про те, що Анушкевичус та Романчук носять не дуже вдалі краватки, не підірвали їхній «модний авторитет» в очах журналістів.

 

6. Найхитріший політик

З дуже маленьким відривом від Михайла Вишиванюка та Дмитра Шлемка у номінації «найхитріший політик — 2008» переміг Юрій Соловей. Очевидно, що в опозиції Івано-Франківська таке амплуа склалося після великої кількості виправданих і невиправданих «наїздів» на міську владу.

Ще за журналістськими анкетами хитрощів не бракує Ользі Бабій, Зіновію Шкутяку, Володимиру Стасюку, Ярославу Бачкуру, Василю Бойчуку, Віктору Анушкевичусу, Роману Ткачу, Руслану Гусаку, Ігорю Олійнику.

 

7. Політик «кіндер?сюрприз»

Переможцем номінації став заступник голови обласної ради Юрій Романюк. Він з невеликим відривом переміг у номінації «політик «кіндер?сюрприз» таких депутатів міської ради, як Руслана Гусака та Андрія Рязанцева. Ця номінація, як і попередня, теж стала доволі «багатолюдною».

Серед кандидатів називали: Віктора Анушкевичуса, Ігоря Палицю, Юрія Романюка, Олега Коржака, Петра Шкутяка, Михайла Івасютина, Павла Андрусяка, Василя Кричуна, Олександра Сича, Миколу Палійчука та Дмитра Шлемка.

 

8. Найагресивніший політик

З величезним відривом від всіх інших кандидатів у цій номінації переміг заступник голови облради Юрій Романюк. Цікаво, за що? Суб’єктивно припускаємо, що, телефонуючи в редакції з вимаганням якихось пояснень щодо того чи іншого матеріалу, політик позиціонується в очах журналістів як агресивний.

Друге і третє місця зайняли Зіновій Бойчук та керівник апарату ОДА Олег Коржак. Ще називали директора «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Арсена Блащука, голову «Поклику нації» Тараса Боднара, Руслана Гусака, Руслана Коцабу, Михайла Івасютина, Ярослава Бачкура, Олександра Дерев’янка.

 

9. Найбалакучіший політик

«Ораторами» серед політиків, неначе по замовленню, стали голови фракцій БЮТ в обласній та міській раді Юрій Романюк та Ярослав Бачкур. Останнього навіть в одній з анкет назвали Бала-Бачкур. Їм на п’яти наступали як не дивно теж бютівці, це депутат міської ради Володимир Стасюк та Дмитро Шлемко (його називали, як ви помітили, доволі часто). Також журналісти вважають балакучими Ольгу Бабій, Руслана Марцінківа, Руслана Коцабу, Віктора Анушкевичуса, Ігоря Олійника та Романа Ткача.

 

10. Безвідмовний політик

Якби не було Ігоря Олійника, то перемогла би дружба. І переміг би варіант на кшталт «безвідмовних політиків в області нема». Однак з відривом в один голос голова обласної ради Ігор Олійник все-таки переміг у цій номінації. Що означає те, що І.Олійника журналісти вважають найбільш доступним щодо спілкування з пресою.

По одному-два голоси зосталося Роману Ткачу, Петру Косюку, Віталію Перевізнику, Андрію Рязанцеву, Миколі Палійчуку, Зіновію Фітелю, Ярославу Бачкуру, Михайлу Івасютину, Василю Марчуку, Михайлові Стулі, Василю Гладію, Ользі Бабій.

 

11. Найпривабливіший політик

Оскільки за умовами анкети відповідали на це запитання тільки жінки, то відповідей було значно менше. В цій номінації переміг нардеп Зіновій Шкутяк, одразу ж після нього найпривабливішим для жінок-журналісток став Микола Палійчук. Ще називали Олега Коржака, Юрія Солов’я, Віктора Анушкевичуса, Тараса Парфана, Михайла Вишиванюка, Костянтина Бородайка, Олександра Бубена, Ігоря Олійника, Павла Андрусяка. Скільки смаків, стільки й переможців.

Чоловіки, щоправда, зазначали, що в політиці привабливих немає.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.