Політика

За рік на Прикарпатті зловили понад сотню рецидивістів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У 2010 році на Івано-Франківщині 144 злочини різної категорії вчинили особи, котрі раніше вже притягувалися до кримінальної відповідальності. Цьогоріч громадяни з непогашеною судимістю вжевстигли «засвітитися» у причетності до 11 кримінальних проявів. Ситуація з рецидивною злочинністю не є загрозливою для регіону, однак спонукає правоохоронців не послаблювати контроль за цим контингентом.

На сьогодні на обліку в міліції перебувають 156 адмінпіднаглядних осіб, кожній з яких судом або з ініціативи працівників міліції встановлено певні обмеження у правах та режимі життя.

Зокрема на період, визначений судом, вони повинні ночувати виключно за місцем проживання, а виїжджати з населеного пункту мають право у виняткових випадках з дозволу міліції. Кожне порушення правил адміністративного нагляду фіксується. Якщо ця особа тричі самовільно залишила місце проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду, то вона може знову потрапити на лаву для підсудних. З початку цього року в цьому переконалися 13 раніше судимих осіб, які знехтували встановленими їм обмеженнями. Щодо них порушено кримінальні справи за статтею 395 Кримінального кодексу України.

Кількість адмінпіднаглядних збільшується й за рахунок тих осіб, яким після відбуття покарання не було встановлено адміннагляд, але котрі неодноразово скоїли правопорушення. У такому разі їм встановлено обмеження судом з ініціативи міліції. За січень-лютий працівники міліції ініціювали в суді встановлення адміністративного нагляду за 30 особами з категорії раніше судимих. Зусилля правоохоронців насамперед спрямовані на те, щоб запобігти скоєнню злочинів раніше засудженими, не допустити фактів втягнення у злочинну діяльність інших осіб. Такі превентивні заходи і профілактична робота щодо раніше засуджених, як правило, найбільшу підтримку знаходить серед родичів цих осіб. Вони переконані: тимчасові обмеження в житті раніше судимої особи стануть у перспективі запорукою того, що людина більше не вчинить протизаконних дій.

Служба зв’язків із громадськістю УМВС області

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.