Політика

З приходом весни ціни на нерухомість танутимуть

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У зв’язку з “мертвим” зимовим сезоном на ринку нерухомості, уже на весну 2010 року експерти прогнозують новий обвал цін на нерухомість: житло подешевшає на 2-5 тисяч доларів, знизиться вартість оренди квартир і землі. Хто навесні потребуватиме терміново продати свою нерухомість, буде змушений спускати ціну на 5-7% від сьогоднішньої вартості.

За словами директора агентства з нерухомості “Золотий ключ” Сергія Степанюка, багато власників нерухомості зараз зняли її з продажу, сподіваючись на нове зростання цін, але його не буде, адже доходи населення не збільшуються, а іпотечні кредити надаються під високі відсотки.

Якщо такі прогнози справдяться, однокімнатні квартири до кінця зими подешевшають в середньому на 2-3 тисячі доларів, двокімнатні – на 3-4 тисячі доларів, а трикімнатні — на 4-5 тисячі доларів.

Водночас деякі ріелтори вважають, що вже в лютому ринок нерухомості пожвавиться. Усе більше банків відновлюють іпотечне кредитування, що дозволить багатьом знову брати нерухомість у кредит.

Ринок вже сформувався, я не бачу причин для подальшого падіння цін. До березня буде застій в сенсі покупок, але це не означає, що власники квартир їх віддаватимуть дешевше, їм вигідніше дочекатися весняного пожвавлення ринку. А на пристойні 1-кімнатні квартири, ціною до 60 тисяч доларів, які мають найбільший попит, ціни до весни можуть навіть зрости на 1-2 тисячі“, — передбачає директор Центру “Мегокон-В” Володимир Винокур.

Але більш правдоподібними, на думку фахівців, виглядають прогнози про здешевлення житла. Як пояснив глава інформаційно-аналітичного порталу “Столична нерухомість” Володимир Германов, “попит невеликий, і якщо забудовники не поступатимуться, клієнти з грошима підуть на ринок “вторинної первинки” — там власники нових квартир у вже введених в експлуатацію будинках поступаються під час торгу 5-15% від їх номінальної вартості“.

Джерело: ТСН.