Політика

Ярослав Гуменюк: «В БЮТі дисципліна і порядок»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

—?Чи відчуваєте себе повноцінним депутатом? Можливо є загроза, що суд прийме рішення і Ви втратите депутатство?

—?Суди мене не хвилюють. Насправді я завжди працював з своїм округом, який знаходиться в районі заводу «Позитрон». Там я двічі обирався по мажоритарній системі до міської ради. Цей округ і досі вважаю своїм і він закріплений за мною БЮТом. Днями я побував в ЗОШ №?10 і обговорив з директором їхні проблеми, побував в ЖЕО — домовились зробити прийом громадян.

Зараз, повернувшись, мені легко працюється, бо я знаю проблеми та негаразди цього округу. Шкода, правда, що не діє програма «Околиця», але зараз про це можна буде серйозно поговорити. Тож я відчуваю себе повноцінним і самодостатнім депутатом.

—?У Вас була дворічна пауза і Ви не займалися депутатством, мабуть, вже і не сподівалися стати депутатом ще цього скликання?

—?Звичайно, що не сподівався. В БЮТі досить жорстка дисципліна і порядок, тому я не думав, що хтось може проміняти свої інтереси на загальну позицію партії та фракції.

—?Ви вважаєте, що це нормально, що в БЮТі жорстка дисципліна?

—?Вважаю, що нормально. Партійна дисципліна однозначно мусить бути. Якщо говорити про депутатство, то вирішує фракція на засіданнях, і там є і обговорення, і демократія, і дебати. Втім, вже надалі має бути єдина позиція і дисципліна. Якщо ми хочемо порядку в державі, то мусимо розпочинати з порядку в партії.

—?Розкажіть, хто купував територіально-виборчу комісію, яка ввела Вас із колегами до міськради?

—?Я не знаю. Бо для мене це була дійсно несподіванка. Коли виключили тих депутатів і почалися ігри з територіальною виборчою комісією, то я гадав, що все затягнеться в суди, адже команда Віктора Андрюсовича і ті карликові партії, які його підтримують, грали скрипку в комісії таку, щоб не збиратись і не працювати. Чи купляли їх, чи їм щось обіцяли, чи залякували я не можу сказати, але робили це з тієї сторони. Чому мер так боявся цих депутатів, я не знаю, адже там є люди, які мають вагомий депутатський досвід. Мер перший повинен бути зацікавлений у повному складі колегіального органу. Уявімо зараз, що фракції «Наша Україна» і БЮТ виключили по 10 депутатів і не буде кворуму, то як тоді працювати? Є закон, який треба виконувати.

—?Чи можна прорахувати якісь наступні кроки ситуації в міській раді? Якщо суд прийме рішення не визнавати Вас депутатами, що буде далі?

—?Давайте подумаємо про логіку: наскільки і кому це потрібно? Прийшли нові депутати, і це право партії. Тепер виборці мають оцінити добре чи погано вони працюють. Навіщо комусь оскаржувати ці речі? Інше питання: навіщо меру оскаржувати рішення сесії, на якій він не був? Адже там прийнято дуже багато питань, потрібних для громади міста, це і виділення депутатських коштів, і повернення у комунальну власність котельні на вулиці Індустріальній. Хіба мер проти цих рішень?

—?Чому на сесії депутати так і не поступилися меру, треба було лише за п’ять хвилин пакетом переголосувати рішення попереднього засідання?

—?Якщо б депутати погодилися на це і проголосували б ще раз за ті питання, то це означало б, що попереднього засідання не було. Якщо його не було, то відповідно і не було присяги нововведених депутатів. Ми б повернулися до того, з чого прийшли. А в нас було все законно.

—?Законодавство передбачає, що мер саме скликає сесію чи ні? Він скликав, а Ви провели без нього в інший день. Це Ваш крок до порозуміння і припинення протистояння?

— Ініціювати скликання сесії можуть депутати, потрібно 20 підписів. А мер може дати вмотивовану письмову відмову. Ті юристи, які навколо нього сидять, знають ці речі, чому вони цього не зробили грамотно — я не знаю.

Я вважаю, що порушень немає і прикладом цього є те, що 21 травня ухвалою міського суду Івано-Франківської області представнику мера відмовлено у задоволенні клопотання про визнання нечинними дії щодо скликання і ведення сесії міської ради 19.05.2008 року.