Політика

Янукович поплутав Італію з Ірландією

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Під час перебування у Берліні президент України Віктор Янукович допустився чергового географічного конфузу — переплутав Італію з Ірландією. Це сталося під час промови Януковича перед представниками німецької громадськості в готелі “Адлон”.

Депутат Бундестагу, колишній держсекретар МЗС Німеччини Гернот Ерлер запитав Януковича про його погляди на євроінтеграцію України.

Янукович у своїй відповіді почав згадувати про те, як у 2003 році тодішній президент Єврокомісії Романо Проді сказав про відсутність в України перспектив членства в ЄС, а Янукович як прем’єр мав на це реагувати.

І тоді в 2003 році був саміт Україна-ЄС у Брюсселі, і напередодні цього саміту Романо Проді з Ірландії ви пам’ятаєте, хто це такий був – він сказав, що Україна не має ніякої перспективи інтеграції в ЄС… Я був одним з перших, хто мав дати йому відповідь… І я йому сказав жорстко: “Якщо це точка зору Єврокомісії то це одне, і я хотів би її почути офіційно. А якщо це точка зору Романо Проді то дозвольте з нею не погодитися. Бо не ви буде вирішувати, буде Україна в ЄС чи ні“, – сказав Янукович.

Як відомо, Проді є відомим італійським, а не ірландським політиком, президент Єврокомісії в 1999-2004 роках; свого часу він також двічі очолював уряд Італії.

Розвиваючи свою думку, Янукович покликав у свідки присутнього в залі міністра закордонних справ Костянтина Грищенка.

І тоді у нас відбулася жорстка розмова на саміті. Мені здається, Грищенко був тоді міністром… Чи ні… Він був трошки пізніше. Хтось тоді був… Був ваш попередник“, — сказав Янукович.

Він так і не зміг згадати, що міністром закордонних справ в той час був Анатолій Зленко.

Українська Правда

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.