Політика

Вимираємо. Повільно, але впевнено

Google+PinterestLinkedInTumblr
Народжуються двоє, вмирає троє

За даними Державного комітету статистики України, така невтішна картина тримається в Україні ось уже протягом декількох років. Єдина позитивна тенденція — кількість народжених дещо збільшилась.
Порівняно з 2004 роком (427 тисяч народжених) за останні два роки показник народжуваності більший приблизно на 50 тисяч українців (460 тисяч та 473 тисячі).
Натомість показник смертності в Україні тримається на одному рівні. За рік в нашій державі стабільно вмирає три чверті мільйона українців. Тобто щороку чисельність населення України скорочується більш ніж на чверть мільйона чоловік.
Що ж до загальної чисельності населення, то картина виглядає не менш «бадьоро». Про число 48 мільйонів можете забути. Мова не йде навіть про 47 мільйонів. За попередніми офіційними даними, на кінець 2007?го року нас залишилося 46 мільйонів 373 тисячі.
За останні два роки в Україні не було області, яка б мала позитивний демографічний показник. Стабільно населення росте тільки в місті-герої Києві. Там, до речі, проживає два мільйони і майже сімсот тридцять чоловік.

Івано-Франківщина — до плюсу зовсім трішки

Наша область за минулий рік втратила трішки менше трьох тисяч чоловік. Порівняно з 2006 роком це позитив, адже тоді прикарпатців стало менше на три з половиною тисячі. Якщо ж порівнювати Франківщину з іншими регіонами, то ми можемо пишатися своїми показниками. До прикладу, на Донеччині минулого року людей стало менше на 41 тисячу! А кращі за нас показники мають тільки Одеська, Чернівецька, Волинська та Закарпатська області.
Всередині ж нашої області, за даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області, минулого року приріст тільки в Івано-Франківську, Болехові, Коломиї, Яремче, а серед районів — тільки в Богородчанському та Надвірнянському.
Найбільше зменшилися Рогатинський (-803 чоловіки), Коломийський (-594 чоловіки), Городенківський райони (-566 чоловіки).
Який висновок? Гроші за дітей дають результати, але збільшення народжуваності — не єдиний вихід з ситуації. Чи не пора подумати про охорону здоров’я, екологію, а звідси — зменшення смертності?
Адже лідерами по смертності є саме промислово розвинуті Донецька, Луганська, Дніпропетровська області…

Микола Волков
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.