Політика

Внаслідок подорожчання газу на 50% зростуть тарифи на тепло на 20–25%

Google+PinterestLinkedInTumblr

Тарифи на теплопостачання й гаряче водопостачання зростуть на 20–25% у зв’язку зі зростанням ціни на газ для підприємств теплокомуненерго на 50% з 1 серпня цього року. Про це повідомив міністр із питань житлово-комунального господарства Юрій Хіврич. Міністр пояснив, що в собівартість тепла й води газ становить у середньому 53%.

За розрахунками міністерства, у зв’язку з приведенням ціни на газ до економічно обґрунтованого рівня для підприємств ТКЕ, середній тариф на опалення збільшиться на 73 коп. за 1 кв. м опалюваної площі, на гаряче водопостачання – на 3,82 грн за 1 куб. м води, на газ, використовуваний на комунально-побутові потреби населення, – на 26,6 коп. за 1 куб. м газу.

Ю. Хіврич припускає, що рівень оплати ЖКП населенням знизиться лише в перші два місяці після підвищення, а через три місяці повернеться до попереднього значення, яке було до підвищення тарифів.

«Ми сподіваємося на допомогу держави. Ми сподіваємося на те, що люди порахують свої платежі, свої доходи й підуть до соцзабезу, щоб оформити субсидії, й ці субсидії підуть як оплата за комунальні послуги», – уточнив він.

Хіврич також зазначив, що неплатникам не відключатимуть тепло й гарячу воду, оскільки технічна можливість для цього не передбачена.

За оцінками міністра, тарифи на теплопостачання й водопостачання до кінця цього року більше підвищуватися не будуть.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.