Політика

Владу «лікують» голодом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Щоб оголосити про свої вимоги та початок голодування, «антикризовики» намагалися організувати мітинг-протест. Члени організації з самого початку своєї діяльності оголосили про підтримку малого та середнього бізнесу. Проте, на їхній мітинг зібралися не бізнесмени, а в основному пенсіонери — обдурені вкладники кредитної спілки «Християнська злагода». Незважаючи на те, що запланований мітинг перетворився у збори вкладників спілки, голові «Антикризового спротиву» Віктору Немішу таки вдалося оголосити про початок голодування та вимоги до центральної влади.

Зокрема, члени організації вимагають від Верховної Ради прийняти програму антикризових дій, змінити виборче законодавство на користь відкритих виборчих списків, обмежити депутатську недоторканність, відправити у відставку міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Серед їхніх вимог також реформування правоохоронних та судових органів та проведення референдуму про довіру Верховній Раді. На підтримку цих вимог активісти організації оголосили про голодування перед стінами Верховної Ради, яке розпочалося вже наступного дня, 12 травня.

Наразі «антикризовики» не знають, доки триватиме голодування. Але не виключають, що перестануть голодувати, коли буде виконана хоча б одна їхня вимога — Верховна Рада прийме антикризову програму дій. Учасники акції кажуть, що хочуть бути почутими. Попри це, у їхніх діях не відчувається особливого ентузіазму. Тому скільки вони протримаються та й чи це чимось допоможе, ніхто спрогнозувати не може.