Політика

Відомий колекціонер видав фотоальбом зі старими світлинами Івано-Франківська

Google+PinterestLinkedInTumblr

Побачив світ фотоальбом «Івано-Франківськ на давній поштівці» («Iwano-Frankiwsk auf alten Postkarten»), випущений видавництвом «Лілея – НВ». Видання присвячене 350-річчю надання місту Магдебурзького права. Укладачем видання є Зеновій Жеребецький — начальник відділу інформації Івано-Франківської філії АКБ «Укрсоцбанк», член-засновник історико-краєзнавчого об’єднання «Моє місто».

Вміщені в альбомі поштівки з колекції Зеновія Жеребецького запрошують нас знову і знову відкривати для себе уявні і реальні, чорно-білі й кольорові образи Станиславова — український, польський, єврейський і вірменський. Видання має 159 сторінок, на яких вміщено 303 листівки, присвячені місту і колись надруковані як у Станиславові, так і в інших містах у період 1898–1939 рр. На світлинах бачимо нове, відбудоване і впорядковане після пожежі 1868 року місто, про яке прийнято говорити як про третє місто Галичини.

Краєзнавець Іван Монолатій у передмові говорить: «Портрет Станиславова, який розгортається перед нами у презентованому альбомі, багатосюжетний. З одного боку, це реальне місто. З іншого — ідеологічні нашарування. Наше місто пережило різні історичні епохи, а тому мало у своєму повсякденному житті декілька ідеологій. І при цьому вони майже не перетиналися, існуючи доволі автономно або навіть суперечачи одна одній. Бо станиславівське населення завжди було і строкате і різноманітне за релігійною й етнічною ознаками. Атмосферу нашого міста чудово передають давні поштові картки з краєвидами Станиславова, які, починаючи з кінця 1890-х років, великим накладом друкували зазвичай у видавництвах інших міст».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.