Політика

Відкрито реабілітаційний центр для дітей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Голова обласної державної адміністрації Микола Палійчук взяв участь у відкритті Центру ранньої медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи з формою денного стаціонару, що діятиме при Івано-Франківській обласній дитячій лікарні.

Для того, щоб відкрити Центр, було залучено 500 тисяч бюджетних та ще 150 тисяч позабюджетних гривень. Їх витратили на ремонт і переобладнання приміщень та закупівлю необхідної медичної апаратури.

Про необхідність відкриття центру реабілітації свідчить наступні дані. Загальна кількість дітей з захворюванням нервової системи, що реєструються щорічно в нашій області становить 940 дітей. Рання ж діагностика органічних уражень нервової системи є основою своєчасного лікування. За словами фахівців лікування повинно бути направлене на усунення рухових порушень, розвитку вищих психічних функцій і мови. Саме все це має на меті сформувати повноцінну особистість дитини.

В Івано-Франківській області перебувають під диспансерним наглядом з органічними ураженнями нервової системи – 7310 дітей віком до 18 років, з них дітей-інвалідів 1288, серед них з дитячим церебральним паралічем 741, епілепсією 120, спадково-дегенеративними хворобами 71 та інші. Як повідомив головний лікар обласної дитячої лікарні Радислав Кутурбаш потреба у появі такого центру була необхідною. «Сьогодні проблема реабілітації дітей з відповідними захворюваннями є гострою для всієї держави. Через санаторії, що існують в Україні ми могли в рік оздоровити 120-130 дітей. Тому було прийнято рішення відкрити на базі нашої лікарні повноцінне відділення реабілітації. Плануємо, що з літнього періоду відділення працюватиме у дві зміни, тому що потреба у його відкритті була дійсно великою». Щорічна пропускна здатність Центру реабілітації становитиме біля 800 дітей в рік. Оздоровлення буде проводитись з використанням сучасних реабілітаційних методик з урахуванням індивідуальних особливостей дитини.

Голова облдержадміністрації Микола Палійчук зазначив, що і в наступному році обласна влада робитиме все можливе заради покращення матеріально-технічної бази медичних закладів. « Медицина – це основне. Людина котра, не дай бог, захворіла повинна отримати якісну медичну допомогу. Останні два роки з бюджету охорони здоров’я в області не було знято ні копійки. Це дало можливість акумулювати кошти на проведення капітальних ремонтів старих та будувати нові приміщення для потреб медичних закладів, а також закуповувати необхідне медичне обладнання та апаратуру. На наступний рік планую зробити все можливе, щоб область отримала декілька реанемобілів. Ті реанемобілі, що є в області сьогодні, по-перше, вже старі, а по-друге, навіть їх не вистачає».

Центр надаватиме реабілітаційну допомогу дітям від народження до 18-річного віку на площі 500 метрів квадратних . До цього ж задля цих потреб використовували дві невеличкі кімнати без відповідних умов, де за квартал могли оздоровитись 20-30 дітей. Тепер же створено всі необхідні умови для того, щоб пацієнти проходили курси реабілітації з використанням лікувальної фізкультури, масажу, медикаментозного лікування, рефлексотерапії, психологічної корекції, логопедичних занять, фізіотерапевтичного лікування, грязелікування. У Центрі також працює школа для батьків. Фахівці стверджують, що підтримка сім’ї має величезний вплив на процес лікування й ви здоровлення дитини. У створеному центрі зможуть проходити реабілітацію діти з наступними показаннями:

1. Дитячий церебральний параліч.
2. Наслідки перенесених менінгітів, енцефалітів, невритів, вроджених
інфекційних уражень нервової системи.
3. Синдроми рухових розладів, гідроцефальний синдром, затримка стато-кінетичного розвитку.
4. Наслідки перенесених гострих порушень мозкового кровообігу,
травматичних ушкоджень головного мозку та периферичної
нервової системи, наслідки інсультів у дітей.
5. Залишкові явища після нейрохірургічних операцій, які вимагають
реабілітаційного лікування.
6. Епілепсія та епілептичний синдроми, які вимагають реабілітаційного лікування.
7. Спадково-дегенеративні хвороби нервової системи.
8. Мінімальна мозкова дисфункція, синдром нейроциркуляторної дистонії, неврозоподібні стани
9. Захворювання та вади нервової системи та опорно-рухового апарату, які підлягають нейроортопедичній корекції: вади постави, сколіози, артрогрипози, остеохондропатії, паралітична клишоногість, аномалії розвитку кисті і стопи, паралітичні сколіози, паралітичний вивих стегна, деструктивно-дегеративні зміни з боку кульшових суглобів, паралітична кривошия.

Для довідки:
З метою покращення неврологічної допомоги дітям в системі лікувально-профілактичних закладів МОЗ України впроваджена Концепція удосконалення неврологічної допомоги дітям і профілактики інвалідності, а також модель медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи «тандем-партнерство», «дитина-сім’я-спеціаліст».

В усіх регіонах країни функціонує 61 центр (відділ) медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи, де в інтегральному об’єднанні зусиль медичного і соціально-педагогічного напрямів разом з батьками надається кваліфікована допомога дітям. Таким чином, реалізуються основні положення соціальної педіатрії відносно створення реабілітаційного простору для дитини в суспільстві з врахуванням стану його здоров’я.