Політика

Відбулась прес-конференція Віктора Анушкевичуса

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

9 лютого 2010 року вчергове не відбулась сесія Івано-Франківської міської ради. За даними реєстрації, на момент початку сесійного засідання 47-мої сесії в залі зареєструвались 39 депутатів. Проте представники фракції БЮТ в Івано-Франківській міській раді вкотре розпочали дискусію про кількість депутатів.

Зокрема, голова фракції БЮТ Ярослав Бачкур зажадав від міського голови роз’яснень щодо кількісного складу міської ради, проігнорувавши зачитане на минулій сесії рішення територіальної виборчої комісії. Потім фракція БЮТ вимагала копії цього рішення та роз’яснень прокурора з цього приводу у сесійній залі негайно.

Міський голова Віктор Анушкевичус під час сьогоднішньої прес-конференції з цього приводу зазначив, що на минулій сесії Івано-Франківської міської ради заступником голови ТВК було озвучено рішення територіальної виборчої комісії стосовно визнання повноважень депутата Івана Онуцького та припинення повноважень депутата Анатолія Мельничука, оскільки він останнім зайшов у міську раду за списком блоку «Наша Україна». Зараз це питання знаходиться в суді, але жодних рішень суду наразі немає, ухвал суду з цього приводу, які б могли завадити роботі сесії міської ради, також не винесено. Щодо роз’яснень прокурора з приводу рішення ТВК, то міський голова зазначив, що ніхто не заважав представникам фракції БЮТ звернутись за такими роз’ясненнями до прокурора міста, але з невідомих причин вони цього не зробили, а тепер вимагають їх у сесійній залі, саботуючи роботу сесії. Єдиним виправданням такої ситуації було те, що депутатська фракція БЮТ у міській раді повним складом займалась передвиборчою агітацією і не мала часу звернутись за відповідними роз’ясненнями.

У свою чергу голова фракції блоку «Наша Україна» Михайло Івасютин заявив, що не визнає рішення ТВК і звинуватив міського голову у бездіяльності та намаганнях прикрити свою бездіяльність заявами, що депутати не дають йому працювати.

«Щодо заяв Михайла Івасютина зазначу наступне. Я не бачу у нього прагнення працювати в сесійній залі і розв’язувати проблеми його фракції, які блокували роботу сесії тривалий час. Щодо нього самого, то у сесійній залі була озвучена заява голови міської організації НРУ, до якої він належить, а також стан справ у фракції. Я не буду коментувати моральність чи неморальність його поведінки. Я вчора підкреслював у сесійній залі і ще раз скажу, я вибраний громадою міським головою. Михайла Івасютина так само обирали люди, щоб він працював, а не демонстрував своє відношення до міського голови. Це демонстрація неповаги до громади міста, — зазначив міський голова. — Голосування за порядок денний в поіменному режимі стало індикатором бажання депутатів працювати в сесійній залі. Депутати фракції БЮТ утримались або не голосували. Таким чином, порядок денний не був затверджений і утворилась патова ситуація, коли довелось оголосити перерву в сесійному засіданні». В дійсності півтора роки міська рада не працювала у зв’язку із за політизованістю цього органу місцевого самоврядування. «Я казав і ще раз кажу, що я категоричний противник обрання депутатів до органів місцевого самоврядування за партійними списками, коли люди не знають свого депутата і не мають з кого спитати звіт. Саме тому громада міста так довго була заручником політичних дискусій. Зараз ситуація повторюється. Це дає мені можливість керувати у ручному режимі, приймаючи необхідні рішення», — наголосив Віктор Анушкевичус.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.