Політика

«Велети» чи «велетні»?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

У рішенні мова йшла про те, що УКГЦ вже досягла якості та рівня Патріархату, а тому Івано-Франківська обласна рада вирішила звернутися до Папи Римського Бенедикта ХVІ з проханням надати їй цього статусу. У другий пункт рішення було винесено «Просити Кардинала Леонардо Сандрі про сприяння у наданні Українській Греко?католицькій церкві статусу Патріархату».

Голова обласної ради Ігор Олійник повідомив, що такі ж сесії о тій же годині мають відбутися і в Тернопільській та Львівській облрадах і рівно об 11 годині має відбутися голосування. Також він наголосив, що у звернення до Папи Римського та Кардинала поправок вносити ніхто не буде, тому що має лишитися одне-єдине звернення від трьох обласних рад. Відтак, стало зрозуміло, що позачергова сесія виявилася більш формальною, ніж здавалося спершу, тому що вона лише давала дозвіл голові облради підписати звернення.

Після того, як Ігор Олійник зачитав звернення, депутат обласної ради Богдан Томенчук звернув увагу на те, що у зверненні до Кардинала Леонардо Сандрі до Митрополита Андрея Шептицького та Патріарха Йосифа Сліпого вжито слово «велетні духу», треба вживати — «велети». За його словами, слово «велет» вживається до людей чи обставин, які пов’язані з духом, що якраз фігурує в цьому випадку, а «велетні» це чисто фізичне поняття і вживається до людей, які є в баскетбольній команді.

На це Ігор Олійник зауважив, що коментувати це не хоче, адже вже наголосив на те, що зміни вносити не можна, а університети та духовенство звернення читали. Кілька слів сказали від духовенства владики Володимир Війтишин та Микола Сімкайло, виступило кілька депутатів, після чого І. Олійник зауважив, що до голосування залишилося три хвилини. Зрештою обидва звернення були прийняті, як і домовлено, без жодних поправок 82 голосами. Пролунали оплески.

Навіть попри те, що Б.?Томенчук вважає, що точність потрібна у всьому, особливо в таких визначеннях, і ми маємо точно послуговуватися своєю мовою, думка просто не могла бути почутою, адже були формальні домовленості, міняти ніхто нічого не збирався. А може воно й зовсім не важливо «велети» чи «велетні»?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.