Політика

В Україні можуть заборонити російський фільм, який ображає національну гідність українців

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Як пише у своїй статті для «Дзеркала тижня» медіаексперт Ярослав Підгора-Гвяздовський, російський фільм «Ми з майбутнього – 2», прем’єру якого призначено на середину лютого 2010 року, може бути недопущений до українського прокату через ті епізоди, де ображається національна гідність українців. На думку медіаексперта, показ фільму може бути заборонений на підставі ухвали Кабміну, котра регулює видачу держпосвідчень на право демонстрації кінопродукції.

«Новий російський фільм (у ньому знімалися також українські актори — Остап і Дмитро Ступки) виявився «на межі заборони» у нашій країні після показу чорнового варіанту стрічки в Мінкульті. Російську прем’єру призначено на середину лютого 2010-го, але невідомо, чи потрапить ця картина на екрани України, оскільки вже надто «своєрідно» розставлено деякі історичні акценти», — пише експерт. «Фільм, на мій погляд, може потрапити під заборону «де-юре» тому, що деякі моменти підпадають під два пункти «Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів» №294, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 28.03.2001 року, а саме «приниження і образа нації або особистості за національною ознакою», «пропаганда фашизму і неофашизму».

«Ситуація з цим фільмом надзвичайна. Тому що складно уявити людей, котрі додумалися показувати стрічку в державній установі країни, яку всі перші 20 хвилин фільму поливають… лайном. І до того ж сподіватися, що цей фільм отримає прокатне посвідчення. А видати таке посвідчення означало б не тільки визнати себе лайном, як це показано на початку фільму, але й запустити «міну» уповільненої дії…»