Політика

Уряд недофінансував область на 18,9 млн. грн.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 15 січня 35 сесія Івано-Франківської обласної ради (третє пленарне засідання) ухвалила звернення до Верховної ради України, Кабінету міністрів та Міністерства фінансів України щодо «не проведення фінансування» по видатках загального та спеціального фондів місцевих бюджетів в цілому по області на суму 18,9 млн. грн.

Наголошувалося: «через не проведення фінансування не було змоги відповідно забезпечити господарську діяльність бюджетних установ області в частині придбання дезінфікуючих засобів для навчальних, дошкільних закладів, установ охорони здоров’я та розрахунків за прання білизни, запасу бензину, капітальних видатків та видатків за рахунок екологічного фонду».

Крім того, з Державного бюджету – 2009 Івано-Франківській області недофінансовано 5,1 млн. грн. видатків стабілізаційного фонду та субвенції на пільгове перевезення окремих категорій громадян 8,4 млн. грн.

«Разом з тим, – йдеться у зверненні, – за рахунок головного управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації надійшли спонсорські кошти від підприємств, установ і організацій на фінансування соціально-економічного розвитку регіону в сумі 5,5 млн. грн., які не профінансовані головним управлінням державного казначейства в області в грудні 2009 року. Не проплачені з бюджету розвитку обласного бюджету 3,4 млн. грн. «за виконані будівельні роботи».

Наголошено: через зазначене вище не виплачена заробітна плата працівникам будівельної галузі краю і до місцевих бюджетів не надійшов податок з доходів фізичних осіб.

Водночас, на початок 2010 року на спеціальних рахунках обласного бюджету є залишки коштів від надходжень податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів – 6млн.грн та збору за забруднення навколишнього природного середовища – 15,5 млн. грн., по яких виконані у минулому році роботи також не проплачені.

«З початку нового року утворилася значна кредиторська заборгованість, погасити яку немає можливості через фінансування місцевих бюджетів у першому кварталі за тимчасовими розписами, особливо капітальних видатків в частині взятих і не проплачених у минулому році бюджетних зобов’язань», – зазначено у зверненні.

Як повідомив на сесії голова обласної ради Ігор Олійник, «залишились не проплаченими 7,4 млн. грн. громади області. Хто за це відповість?» – запитував голова облради прокурора області Миколу Гошовського.

Голова облдержадміністрації Микола Палійчук, який брав участь у роботі другого у 2010 році пленарного засідання 35-ої сесії облради, неодноразово підкреслював: понад 4 млн. грн. «повернуто в Київ». «Кошти на рахунках були, але у нас ці кошти вкрали”, – сказав губернатор.