Політика

Уніан заявляє про цензуру і вимагає зустрічі з інвестором

Google+PinterestLinkedInTumblr

Трудовий колектив агентства УНІАН вимагає повернення на посаду головреда Олександра Харченка і заявляє про випадки цензури, які допустило нове керівництво.

Про це сказано у заяві профспілкового осередку Національної медіа-профспілки в УНІАН.

Представники профспілки вважають переміщення Харченка на посаду головреда сайту агентства незаконними, оскільки вони порушують Кодекс законів про працю України.

«Ми вважаємо такі неправові дії початком наступу на свободу слова, оскільки в агентстві з’явилися ознаки цензури», — заявили вона.

Як цензуру представники профспілки, зокрема, розцінили той факт, що 12 травня заступник головного редактора сайту УНІАН Микола Кондратенко, представлений у четвер як керівник департаменту інтернет-проектів УНІАН, розпорядився зняти з сайту інформацію про те, що «Ахметов заборонив вступати до Партії регіонів на своїх підприємствах».

«Перед тим, 5 травня, заступник головного редактора розпорядився зняти публікацію під заголовком «Партія регіонів точить зуб на Порошенка?», заявивши, що це «заказуха». Лише після гострих дискусій з Харченком і вимоги від нього розписки, що це не замовний матеріал, Ганницький погодився повернути його на сайт», — йдеться у заяві.

Крім того, стверджують журналісти, на планірці 27 квітня гендиректор УНІАН Осадчий критикував сайт за те, що ставили забагато інформацій про побиття Юлії Тимошенко, а у 17 травня Михайло Ганницький заборонив ставити на сайт УНІАН, де вже вийшла новина про його призначення шеф-редактором агентства, другу сторону конфлікту — коментар Харченка з його позицією щодо звільнення.

«Харченко був єдиним, хто міг протистояти новому керівництву в їх намаганні зробити сайт УНІАН менш гострим, більш лояльним до влади. Вважаємо, що через це його і «усунули», – сказано у заяві.

У зв’язку з цим трудовий колектив заявляє про початок трудового спору з новим керівництвом агентства.

Трудовий колектив вимагає повернення Харченка на посаду головного редактора УНІАН «з усіма повноваженнями і з поверенням посади до штатного розпису».

«Для недопущення цензури в агентстві — створення редакційної колегії, яка прийматиме рішення про зняття з сайту матеріалів. Недопущення звільнення, переведення, переміщення працівників агентства без згоди профспілки та трудового колективу та працівника», — сказано у заяві.

Крім того, колектив вимагає створити комісію для вирішення питання щодо Харченка і вимагає зустрічі з акціонерами ТОВ «УНІАН».

«Трудовий колектив звертається до НСЖУ, НМПУ та інших структур із захисту свободи слова за допомогою у вирішенні цього конфлікту і недопущення знищення незалежного агенства УНІАН», — сказано у заяві.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.