Політика

Українсько-польський молодіжний центр збудують у Микуличині

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Під час офіційного візиту на Прикарпатті делегації з Польщі українська та польська сторони обговорили перспективи будівництва у селі Микуличині на Яремчанщині Міжнародного центру зустрічей української та польської молоді та перспективи відбудови обсерваторії на горі Піп Іван. Сьогодні Варшавській політехніці мають підбити попередні підсумки конкурсу архітектурних проектів центру, у якому взяли участь 18 молодих польських архітекторів.

Польська делегація перебувала у нас під керівництвом держсекретаря канцелярії Президента Республіки Польща Маріуша Хандзліка та консулів РП у Львові Єжи Вінни і Марціна Зєнєвіча. Українську сторону представляли заступник керівника головної служби зовнішньої політики Секретаріату президента України Валерій Степанов, представник МЗС України у Львові В’ячеслав Войнаровський, а також перший заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Юрій Бодоряк.

22-го грудня у Варшавській політехніці буде названо попередніх переможців конкурсу архітектурних проектів з будівництва Молодіжного центру у Микуличині. Тоді ж Президент Республіки Польща Лєх Качинський, який патронує цей конкурс, вручить його переможцям премії.

У відновленні колишньої обсерваторії на горі Піп Іван зацікавлені і польська, і українська сторони, — зазначалося також під час зустрічі. Про відновлення будівлі обсерваторії як архітектурної пам’ятки та створення там туристично-наукового центру з потужним телескопом говорили ініціатор цієї ідеї голова обласної ради Ігор Олійник, ректор Прикарпатського національного університету ім.Василя Стефаника Богдан Остафійчук та проректор з міжнародного співробітництва Ігор Ципенда.

Про це повідомляє ЗІК з посиланням на прес-службу Івано-Франківської облради.