Політика

Українці почали вживати наркотики в 14 разів більше

Google+PinterestLinkedInTumblr

Фахівці МОЗ опитали більше 7,5 тис. школярів старших за 15 років і студентів. Діти вперше пробують наркотики у 13-16 років з цікавості, більше 12 % школярів хоча б раз вживали марихуану.

«В Україні зростає споживання стимуляторів, вони заміщають споживання опіатів, — інформує головний нарколог МОЗ Анатолій Вієвський. — Крім того, повільно збільшується споживання канабісу».

Зростання контрабанди кокаїну в Україну пов’язують зі збільшенням світового попиту на стимулятори. «Зміщення споживання відбувається залежно від змін у нелегальному обігу, а він розвивається на користь стимуляторів, — каже заступник голови громадської ради Державної служби з контролю за наркотиками Вікторія Тимошевська. — Зараз з’явилися і так звані дизайнерські наркотики — новий клас психоактивних стимуляторів. Поки багато країн переходили на стимулятори, Україна залишалася опіоїдною країною».

Нагадаємо, за оцінними даними ООН, в Україні в 2013 році поширеність ВІЛ-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків удвічі перевищує світовий показник. Він є одним з найвищих у Європі. В Україні 201 тисяч людей живуть з ВІЛ.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.