Політика

Україна хоче перейменувати міліцію. За зразком Росії?

Google+PinterestLinkedInTumblr

У МВС України створено робочу групу з перейменування міліції. Потребу змін у правоохоронному відомстві аргументують тим, що «пора розлучатися з радянським минулим». Серед можливих варіантів нової назви: поліція, жандарми і сердюки.

Як розповів головний радник глави МВС Костянтин Стогній, робоча група повинна вирішити, наскільки з фінансової точки зору це буде витратно (потрібні гроші на нові бланки, печатки, форму, вивіски). «З назвою потрібно буде визначитися, адже нам слово «поліція» не підійде — в Україні поліцейських за старою пам’яттю можуть називати «поліцаями», — сказав Стогній. Він пообіцяв, що на сайті МВС буде відкрито онлайн-обговорення цієї ідеї.

Генерал-полковник і колишній перший замміністра внутрішніх справ Михайло Корнієнко думає інакше: «Я — за перейменування. І називатися наші підрозділи повинні «поліцією» (від старогрецького поліс — держава, місто). Адже слово «міліція» (від лат. militia — військо) носить певний сенс, який годиться лише для революційних потрясінь, це своєрідне народне ополчення. Крім того, з часом поліція має бути виділена всередині МВС в якийсь окремий підрозділ, а функції самого МВС треба переглядати, вони ширші, ніж у поліції. Наприклад, до МВС повинні входити підрозділи, що відають міграцією, охороною держкордону…».

А от майор міліції Київського гарнізону вважає: «Мені все одно. Аби зарплату платили, квартири давали і працювати не заважали».

«До XVII століття такого поняття як «міліція» не існувало. Порядок охороняли військові. За часів Гетьманщини, у XVII столітті, функції міліції виконували сердюки, — каже історик Ярослав Тинченко. — Це була особиста гвардія гетьманів. Назва «міліція» в наших краях виникла у 1917 році, через рік її перейменували в Державну варту, потім у жандармерію, і вже після 1920 року — знову в міліцію».

«У XIX столітті у нас були урядники — вони стежили за порядком у селах, робочих селищах, — додає історик Олександр Реєнт, — У XVIII-XIX століттях було багато козачих найменувань». Правда, обидва вважають, що зараз міняти нічого не потрібно, — мовляв, справа не в назві.

Різні вчені в думках розійшлися. «Слово «міліція» характеризує число чотири — це надійність, плановість, — говорить нумеролог Людмила Савіна. — А ось «поліція» в сумі дає трійку — це число шоу-бізнесу: радість, харизматичність. Воно в наших землях не призначене для структури, яка відповідає за порядок».

«Перейменовувати міліцію треба! — упевнений астролог Влад Росс. — Сама буква «М» — містична. Вона несе руйнівну, бюрократичну силу — звідси хабарі, здирництво, обман. Добре, щоб ця організація носила ім’я, яке починається з букв «Г», «З» або «Ж». Наприклад, жандармерія: запевняю, корупції відразу ж стало б менше».

Нагадаємо, що Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв 6 серпня також запропонував перейменувати російську міліцію. На думку глави Кремля, потрібно повернутися до дореволюційної назви — поліція.

«Нам потрібні професійні люди, співробітники, які ефективно, чесно і злагоджено виконують свою роботу. Тому я вважаю, що прийшла пора повернути органам правопорядку їхнє ім’я — поліція», — заявив Мєдвєдєв на нараді по законопроекту про міліцію.

Російський президент також зазначив, що нова редакція законопроекту «Про міліцію» вже готова і найближчим часом буде викладена в інтернет для обговорення. Обговорення вестиметься на спеціальному сайті до середини вересня.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.