Політика

Учителі з Румунії на Прикарпатті вивчатимуть українську мову й літературу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Десять вчителів із Марамурешського повіту Республіки Румунія приїхали до Івано-Франківська, щоб упродовж десяти днів навчатися на курсах підвищення кваліфікації з української мови та літератури на базі обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти, повідомляє прес-служба ОДА.

За словами заступника голови обласної державної адміністрації Романа Іваницького, домовленість про стажування в області румунських вчителів, які викладають українську мову та літературу, була досягнута наприкінці цьогорічного липня під час візиту голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка до міста Бая-Маре (із 1990 року Бая-Маре та Івано-Франківськ є містами-побратимами). Тоді ж поновили Угоду про співробітництво між Івано-Франківською обласною держадміністрацією та повітовою радою Марамуреш.

Навчально-пізнавальна програма румунських педагогів передбачає не лише лекційні заняття та педпрактику, а й відвідання навчальних закладів області, спілкування з прикарпатськими освітянами та ознайомлення з Прикарпаттям. Відбудеться презентація освіти Прикарпаття.

Заплановані виїзди в селище Богородчани, місто Калуш, село Рожнів Косівського району. В останньому вчителі української мови та літератури з Румунії матимуть педпрактику в навчально-виховному комплексі «Гуцульщина», відвідають виховний захід «Косівські таланти», заночують у родинах тамтешніх учителів.

Румунські освітяни побувають з екскурсіями в Манявському скиті, художньому музеї, музеях Степана Бандери та Івана Франка на Калущині, пройдуть літературними стежками Косівщини, відвідають обласний академічний муздрамтеатр ім. Івана Франка, матимуть зустріч з письменниками Прикарпаття.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.