Політика

У школах Івано-Франківська висітимуть портрети Шухевича

Google+PinterestLinkedInTumblr

Одна з місцевих громадських організацій хоче передати школам Івано-Франківська портрети історичних постатей, згадування про яких були вилучені зі шкільних підручників історії.

Так, активісти громадської організації «Нова Галичина» започаткували акцію з передачі до шкіл Івано-Франківська портретів національних героїв України, передає ТСН із посиланням на прес-службу ГО. Уже виготовлені портрети командира УПА Романа Шухевича, адже саме його портрет вилучено з підручника «Вступ до історії України» для 5 класу. Всього виготовлено 50 портретів Шухевича, які будуть передані в усі 26 шкіл Івано-Франківська.

Приводом до реалізації даної ініціативи стало те, що у нові шкільні підручники з історії за ініціативою Міністерства освіти та науки внесено правки, якими «спотворено факти з історії України».

Так, як підкреслили в «Новій Галичині», «зі змісту підручників Міносвіти зажадало вилучити Героїв Крут, Українських Січових Стрільців, визвольну боротьбу УПА в роки Другої світової війни, суспільно-політичні події в Україні початку ХХІ століття».

Крім того, активісти «Нової Галичини» планують підготувати цілу низку портретів інших героїв визвольних змагань.

Нагадаємо, раніше автор книги для 5 класу «Вступ до історії України» Віктор Мисан розповів, що в нові шкільні підручники з історії за ініціативою Міністерства освіти та науки було внесено правки, покликані сформувати у школярів неагресивний образ Росії.

Тому зі змісту підручників Міносвіти зажадало вилучити героїв Крут, Українських Січових Стрільців, визвольну боротьбу УПА в роки Другої світової війни, суспільно-політичні події і життя в Україні початку ХХІ століття.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник проти героїзації головнокомандувача УПА Романа Шухевича та лідера ОУН Степана Бандери — ці люди у нього «викликають зневагу». У зв’язку з цим урядовець висловив переконання, що їхні героїзовані образи не повинні бути у підручниках з історії.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.