Політика

У міськраді створено антикризову групу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

При формуванні порядку денного депутати від фрак­ції БЮТ запропонували відмінити рішення 35 сесії міськради щодо продажу земельної ділянки по вулиці Новгогодська, 39. (Мова йде про речовий ринок, працівники якого звернулися до міського голови та голів фракцій у міській раді з відповідним проханням, переживаючи за свої робочі місця).

Проте, як з’ясувалося, рішення неможливо скасувати, бо його не існує — міський голова, виявляється, наклав на нього вето: «Є чинне законодавство, яке регламентує порядок розгляду питань. Якщо зараз ви поставили питання щодо скасування, то скасовувати треба те, що існує. На сьогоднішній день у зв’язку з накладенням вето міського голови такого рішення не існує. Відповідно до чинного законодавства депутатський корпус повинен визначитися — долати вето міського голови 41?м голосом чи не долати», — сказав Віктор Анушкевичус.

Але БЮТівці наполягали. Голова міськрадівської фрак­ції БЮТ Ярослав Бачкур пояснив це тим, що «вето міського голови» спрощує приватизацію землі через суд. А якщо відмінити це рішення сесією міськради, на думку пана Бачкура, то це не так просто буде зробити.

Як міський голова, так і депутати від фракції БЮТ, стверджували, що людям, які працюють на базарі, треба допомогти і скасувати рішення про продаж земельної ділянки по Новгородській, 39. Проте пропонували зробити це різними способами, що дуже влучно прокоментував регіонал Богдан Федьків. Він сказав: «За давньою української традицією, якщо у суді добре засіяти, то можна приватизувати будь-яку земельну ділянку. І як би ми сьогодні не проголосували, якщо буде поставлена мета приватизувати, то це приватизують». Тому Б.?Федьків запропонував не витрачати даремно час і приступити до розгляду питань, пов’язаних з антикризовою ситуацією.

Щодо питань, які стосуються антикризових заходів, то вже з розгляду першого питання порядку денного «Про затвердження заходів з мінімізації негативного впливу економіч­но-фінансової кризи на економіку міста» стало зрозуміло, що питання недопрацьовані і неготові до прийняття. Тому депутати проголосували за те, щоб прийняти проект рішення за основу, а, крім того, створити антикризову групу при Івано-Франківській міській раді, яка має допрацювати пакет антикризових заходів для Івано-Франківська.

На позачерговій сесії депутати також звернулися до найвищих осіб держави (Президента, Кабміну та Верховної Ради України) з проханням вжити запобіжних заходів, які мінімізують можливі збитки в економіці міста внаслідок фінансової кризи.