Політика

У США Фірташу загрожує 50 років в’язниці

Google+PinterestLinkedInTumblr

Всі необхідні документи від Федерального бюро розслідування США вже надійшли.

Проте український олігарх очікує розгляду справи не в слідчому ізоляторі, а в своїй віденській резиденції, виплативши заставу в рекордні для австрійського правосуддя 125 млн євро. До свого захисту Фірташ підключив іменитих юристів, його адвокатом в суді виступатиме колишній міністр юстиції Австрії Дітер Бемдорфер.

Як відомо Фірташу загрожує ув’язнення за створення злочинного угруповання і відмиванні коштів. Максимальний сукупний термін за злочини, які інкримінують олігархові, становить 50 років, зазначає Мін’юст США.

Кримінальну справу проти Дмитра Фірташа слідчі ФБР розслідували протягом декількох років. Згідно з зібраними матеріалами, можливі хабарі надходили на підставні фірми, підконтрольні індійським спільникам, протягом 2006-2010 років в сумах від 20 тисяч до 200 тисяч доларів. Всього в матеріалах справи фігурують 57 транзакцій.

З Фірташем пов’язують півтори сотні – переважно офшорних – компаній. 89 з них зареєстровані на Кіпрі, решта – в Австрії, в Німеччині, Швейцарії, Угорщині, на Британських Віргінських островах, у Великобританії, Нідерландах і на Сейшельських островах.

Встановлено також, що Фірташ мав в цілому 41 банківський рахунок в цих країнах.

Нагадаємо, що Дмитра Фірташа підозрюють у створенні злочинного угруповання та підкупі представників місцевої влади в одному з штатів Індії, а також представників центральної влади країни. Згідно з матеріалами слідства, для отримання дозволів на видобуток сировини, необхідної для виробництва титанових сплавів, Фірташем через посередників були передані хабарі на суму 18,5 млн доларів. Слідчі не виключають, що сума могла бути й більшою, враховуючи очікуваний щорічний прибуток від видобутку в Індії в близько півмільярда доларів на рік.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.